понеділок, 20 грудня 2021 р.

Різдвяне

Вітаю, Вас , дорогі матусі та чудові господині.
На носі новорічні свята і в кожному домі відбувається велике прибирання. Розбираємо також і книжкові шафи. У кожного є хороші дитячі книжечки з яких дітки вже виросли, які викинути шкода, а місце займають. Подаруйте їх у шкільну бібліотеку Виноградівської ЗОШ І-ІІІст №3 ім Жігмонда Перні. Це буде хорошим новорічним подарунком для учнів школи і цінною інвестицією в розвиток дітей.
Фото реальне. Разом з Святим Миколаєм у нашій бібліотеці ми створюємо різдвяний настрій.

понеділок, 6 грудня 2021 р.

понеділок, 29 листопада 2021 р.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом: веб-список методичних матеріалів

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ / СНІДу, оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.
З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.
Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

середа, 24 листопада 2021 р.

Тиждень доброчесності, 29 листопада по 3 грудня.

Цього року команда Офісу розбудови доброчесності при НАЗК ініціювала загальноукраїнський Тиждень доброчесності, який триває з 29 листопада по 3 грудня.

Що таке Тиждень доброчесності?

Різдвяний віночок своїми руками

До різдвяних свят залишилося трохи більше 4 тижнів, але у шкільній бібліотеці вже панує магічна атмосфера Різдва.
Разом з учнями 3 класу створювали зимову казку. Вони робили власноруч Різдвяні віночки на двері.

Вважається, що вінок став традиційною домашньою прикрасою до Різдва завдяки

вівторок, 23 листопада 2021 р.

Карло Коллоді "Пригоди Піноккіо"

«Можуть статися найчарівніші, фантастичні речі,

 і всі вони починаються з бажання»

КАРЛО КОЛЛОДІ "Пригоди Піноккіо"

24 листопада виповнюється 195 років від дня народження Карла Коллоді, автора однієї з найдобріших і повчальних казок "Піноккіо". Ця книга завоювала

пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

Атестація бібліотекарів

 Діяльність бібліотек структурних підрозділів навчальних закладів базується на нормативній базі двох відомств: освіти та культури.

зразки документів

вівторок, 16 листопада 2021 р.

Бібліотека - територія толерантності


Щороку 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Саме цього дня 1995 року на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО було одностайно прийнято Декларацію принципів толерантності. Толерантність має передусім на меті прийняття людей такими, якими вони є, і взаємодію з ними на основі згод. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантності було закладено в дитинстві, бо чим старша людина, тим важче їй змінювати свою ідентичність. Діти і молодь – люди майбутнього: у них свій стиль, манери спілкування, своє мислення, вони несуть в життя свої норми. Було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність. Як пояснити дитині, чому деякі діти не можуть бігати або говорити? Як донести думку про те, що важливо для людей з особливими потребами? Як дати зрозуміти, що вони відчувають і яким бачать світ? І тут на допомогу приходить бібліотека зі своїми можливостями. Під час проведення відео-роздуму «Толерантність починається з мене…» з учнями 3 класу знайомилися з книжками про толерантність, (Йоганна ШпіріГайді;  Жаклін Уілсон Історія Трейсі Бікер; Аудгільд СульберґСуперкрутіЕлеонор ПортерПолліанна; Ніцой ЛарисаДві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку) обговорювати та переглядали анімаційні фільми:
 "Халабудка" Анімація, яку зняв українсько-вірменський режисер Манук Депоян у співробітництві з Наталією Гузеєвою. На запитання, про що його стрічка, режисер відповів просто: «Це про взаємини, про те, що найважливіше від усього – любов, повага, терпіння. Я вважаю, що діти з ранніх років мають розуміти, що таке толерантність. Важливо не лише легко спілкуватися з такими, як ти сам, а й вміти знайти спільну мову та поважати тих, хто від тебе відрізняється».
Подарунок/The Present Зворушлива історія про дружбу, об’єднану спільним болем. За 4 хвилини ви зміните своє ставлення не лише до свого життя, а й навчитеся розуміти чужу, особливу історію. Короткометражка «Подарунок» (The Present) зібрала близько 50 нагород і була показана на більш ніж 180 фестивалях, після чого її творець, німецький мультиплікатор Якоб Фрей, виклав фільм у відкритий доступ.
Струни/Cuerdas Цей 11-хвилинний фільм іспанського мультиплікатора Педро Соліса в 2016 році удостоївся премії Гойя. Соліс присвятив його своїм дітям – дочці Алехандрі і синові Ніколасу. Ви побачите, наскільки сильно і на краще змінилося життя дівчинки Марії, коли вона познайомилася з особливим хлопчиком, у якого діагностували ДЦП. З українськими субтитрами.

пʼятниця, 12 листопада 2021 р.

Мій тато блогер


В рамках тижня праці і майбутньої професії що проходив у Виноградівській ЗОШ І-ІІІст ім Жігмонда Перені 08.11 – 12.11 у шкільній бібліотеці проведено огляд професій за книгою «Мій тато БЛОГЕР»
У дитячих книжках

середа, 10 листопада 2021 р.

Огляд літератури до тижня знавців державотворення

Як створити власну країну

Може влаштуємо революцію? Маленьку? Ні? Ну, добре! Але ж правда цікаво як це працює? Вам від 9 до 13 років – тоді для вас нема складних тем!

Тут ви не знайдете сухих нецікавих фактів про політику. Завдяки свіжим, живим прикладам, гумору, сміливим яскравим ілюстраціям автори пояснюють суть політики та відображають механізми, які нею керують.

 Основи державотворення викладено в інтерактивній ігровій формі з дотепними прикладами. Як окреслити ідентичність країни, провести вибори, створити уряд, ухвалити закони? Що записати в Конституції? Які складові державної влади? Звідки беруться та кому належать податки? Наскільки важливі взаємовідносини із сусідами? Усе це не так складно, якщо розібратись.


Я і Конституція

Конституція — це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обов’язки суспільства та кожного громадянина. Конституція як компас? Так! Бо у ній про те, хто ти як особистість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку. Тож рушаймо

 

Н. М. Бібік, М. М. Ілляш.

Навчальний посібник створено для курсу, що входить до навчального плану початкової школи. У ньому розглядаються загальні питання (що таке держава, демократія, громадянський обов’язок і права людини, нація і національні меншини, закон і державні символи тощо) і конкретні статті Конституції України, передбачені для вивчення молодшими школярами.

День Української писемності та мови

  День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Незвично та цікаво День української писемності та мови відзначили  у шкільній бібліотеці Виноградівської ЗОШ І-ІІІст №3 ім Жігмонда Перені учні 5-х та 3 класів. Цікавою і пізнавальною стала книга-мандрівка за абеткою у формі репу, яка плавно перейшла у створення леп-буку власними руками.

 Реп про МОВУ (BRAT & TIK TU FEAT. КНИГА-МАНДРІВКА). ВІДЕО

четвер, 4 листопада 2021 р.

До Всесвітнього дня доброти (13 листопада) 💑👨‍👩‍👦‍👦💝

Всесвітній день доброти є одним із самих добрих і світлих свят  (World Kindness Day).
 Саме цього дня 1998-го в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху доброти, в якій брали участь волонтери і добровольці з  Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії, США та інших країн.
Робити добро — дуже легко, потрібно лише почати!
- ДОБРОТА – це ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей. Це терпимість, такт, це світло.
- ДОБРОТА – це усвідомлене бажання допомагати, підкріплене силою і діями. Це розуміння того, який ефект справить зроблений нами вчинок.
- ДОБРОТА – це дивовижний сплав моральності, сили, сміливості й активної життєвої позиції.

Підбірка веб-матеріалів стане хорошим помічником вчителям, педагогам та бібліотечним працівникам при організації відзначення Всесвітнього дня доброти.

субота, 30 жовтня 2021 р.

Місячник шкільних бібліотек

  

З метою сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини. в рамках  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» в бібліотеці Виноградівської ЗОШ І-ІІІст №3 ім. Жігмонда Перені організовано ряд просвітницьких заходів:

вівторок, 26 жовтня 2021 р.

"Бібліотека – інформаційний осередок"

З метою підвищення інтересу до читання, бажання слухати та пізнавати, та в рамках проведення занять гуртка "Я у медіапросторі" для учнів 2-3 класів Виноградівської ЗОШ №3 ім. Ж.Перені було проведено оглядово-пізнавальну екскурсію "Бібліотека – інформаційний осередок". Вражень

пʼятниця, 22 жовтня 2021 р.


Чарівна зустріч учнів з місцевою казкаркою

Книжково-казковий настрій панував у шкільній, куди завітала наша землячка – художниця, письменниця, поетеса та за сумісництвом керуюча виставковою залою «Імпасто» Валентина Костьо з Фанчикова на зустріч з учнями 4 класу в рамках проведення місячника шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

Авторка

вівторок, 19 жовтня 2021 р.

Гортаючи книжкові сторінки подорожуєм рідним краєм.

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» учні 6 класу в шкільній бібліотеці віртуально подорожували рідним краєм. В ході презентації вони віртуально відвідали

понеділок, 18 жовтня 2021 р.

Інформаційна перерва: "Краянин - Йосип Бокшай"

В рамках місячника «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» пропоную ознайомитися з життям і творчістю ювіляра, видатного художника Йосипа Бокшая (1891–1975).
    Життя і творчість художника нерозривно пов`язані з Ужгородом, де він народився та прожив 56 років. Закарпатський художній музей в Ужгороді названо іменем Йосипа Бокшая.
    Був дуже

неділя, 17 жовтня 2021 р.

Визначні пам'ятки Виноградівщини

 В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності" пропоную ознайомитися з визначними пам'ятками нашого рідного краю


Папка для списання літератури зі шкільної бібліотеки

 Списанню підлягають матеріальні цінності як такі, що: 

Фестивалі міста та району. Виноградів. Закарпатська обл.

 В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності" пропоную ознайомитися  з традиційними атракціями Виноградова і найближчих сіл.


середа, 13 жовтня 2021 р.

День захисників і захисниць України.

На 14 жовтня припадає одразу кілька важливих подій: по-перше, це державне свято вшанування українських воїнів, по-друге, це День українського козацтва, по-третє, день заснування Української повстанської армії. А отже це привід поговорити з дітьми про

вівторок, 12 жовтня 2021 р.

Під різним кутом зору

  Від того яким ми бачимо світ, як його сприймаємо залежить наше відношення до навколишнього середовища. Хтось в звичайній гречці бачить їжачка, а хтось яблучка бачить з гороху, а грибочки з манної каші. На черговому занятті учні 3 класу вчилися дивитися на різні речі під різним кутом зору. 

І дивіться, що вийшло.

понеділок, 11 жовтня 2021 р.

Електронні видання для керівників закладів освіти, їх заступників та педагогічних працівників

Видані за кошти державного бюджету навчально-методичні посібники для педагогічних працівників, що висвітлюють загальнодидактичні питання та питання методик навчання у Новій українській школі.

Книга - джерело знань

 Беззаперечно! Книжка - цінне джерело інформації. ЇЇ використання маєвелике значення і в процесі навчання, і під час відпочинку.

четвер, 7 жовтня 2021 р.

Місячник шкільних бібліотек


Плануємо роботу шкільної бібліотеки на період  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності" ( жовтень 2021-2022 н.р.)

понеділок, 4 жовтня 2021 р.

Місячник шкільних бібліотек

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».
Головна мета Всеукраїнського місячника – сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини. 


пʼятниця, 1 жовтня 2021 р.

Бібліотекар у закладі освіти. Оплата праці.

Джерело інформації:  портал "Заробітна плата", стаття за 20.07.2021 р.


Преміювання https://znayshov.com/News/Details/premii_obsluhovuiuchym_pratsivnykam_zakladiv_osvity


Штатні розписи державних і комунальних закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) незалежно від підпорядкування і типів розробляються на основі типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених МОН, та затверджуються керівником ЗЗСО за погодженням із засновником або уповноваженим ним органом (ст. 60 Закону № 463).

Формування штатних розписів бібліотек ЗЗСО здійснюється відповідно до Типових штатних нормативів та залежить від кількості класів:

четвер, 30 вересня 2021 р.

“Бібліотека – твоя точка опори”!

Відзначаючи 30-го вересня щорічний День бібліотек в шкільній бібліотеці проведено фото-челендж “Бібліотека – твоя точка опори”!

Бібліотека, насправді, є точкою опори для кожного: хто приходить сюди щодня, раз на тиждень, на місяць або лише раз на рік як читач, друг, партнер і навіть для того, хто ще жодного разу не був у бібліотеці. Він просто ще не знає, що відповіді на його питання – тут, у Бібліотеці!

пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

Педагогічгі читання: "Роль шкільних бібліотек у розвитку художньо-емоційного світу ...

Напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек мала нагоду ділитися досвідом "Залучення позабюджетних коштів задля забезпечення успішного функціонування бібліотеки по втіленню педагогічних ідей В.О. Сухомлинського в сучасній українській школі." на  ХІ Міжнародних і XXVIІІ Всеукраїнських педагогічних читаннях «Василь Сухомлинський у діалозі із сучасністю. Розмірковуємо про художньо-емоційний світ дитинства»
секція Роль шкільних бібліотек у розвитку художньо-емоційного світу дитинства.
Дивіться на 1:57:00.

четвер, 9 вересня 2021 р.

Показники бібліотечної статистики

Досить часто при аналізі роботи потрібно визначити ЧИТАНІСТЬ, ВІДВІДУВАНІСТЬ, ОБЕРТАНІСТЬ КНИЖКОВОГО ФОНДУ, КНИГОЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ....  

Залишаю тут підказку.

четвер, 2 вересня 2021 р.

Екскурсія до бібліотеки

 В перший день навчання наймолодші користувачі шкільної бібліотеки, учні першого класу, знайомилися з шкільною бібліотекою. В ході бібліотечного уроку дітки повторювали правила поводження з книгами.

четвер, 19 серпня 2021 р.

Освіта за кордоном

Вибираєш навчальний заклад за кордоном? Тоді тобі сюди.

Легенди України пропонує Арт Відео

Ви знаєте, що живете в легендарному місті чи селі, купаєтесь у легендарних ріках і відвідуєте замки з легендарними привидами? Тоді саме час познайомитись з Ніком і Шевою, які мандрують українськими легендами. Їм на заваді постійно стає підступний і сильний супротивник Змій, якого ми здолаємо разом! У чарівній скарбниці - 320 серій, між якими, мабуть, уже є легенда про ваше село чи навіть вулицю. А ще Нік і Шева познайомлять вас із сотнями дивовижних людей і міфічних істот України. 

понеділок, 16 серпня 2021 р.

Про безпеку на дорозі

 Для учнів 5 класу презентовано книги та інформаційні матеріали з фонду шкільної бібліотеки, отримані в рамках проєкту соціальної дії "Бібліотека в Освітньому сквері". 

Діти вивчали важливі дорожні знаки для пішоходів та велосипедистів. 

Переглядали презентацію заздалегіть підготовлену старшокласниками. 

Виготовляли власними руками флікери, для безпечного перебування на дорозі.

вівторок, 20 липня 2021 р.

Аудіокниги "Туманник", "Трохи про диво"

Для всіх хто любить аудіокниги пропоную оповідання для підлітків "Туманник" та "Трохи про диво" які читач може безкоштовно прослухати і навіть скачати на свій пристрій для зручного прослуховування, наприклад, в дорозі. Друзі, запрошую до прослуховування. 

середа, 7 липня 2021 р.

Протидія булінгу

Телефони довіри:

116 111 або 0 800 500 225  (з 12.00 до 16.00) − дитяча лінія;

116 000 − гаряча телефонна лінія щодо булінгу;

116 123 або 0 800 500 335 − гаряча лінія з питань запобігання насильству;

0 800 50 17 20 − Уповноважений Верховної Ради з прав людини;

044 255 76 75 − Уповноважений Президента України з прав дитини;

0 800 213 103 − центр надання безоплатної правової допомоги.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Наказ 31.01.2019 №7 Про заходи щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню)

Лист МОН України 11.02.2020 № 1/9-80 Про затвердження наказу МОН 18.12.2019 № 1646

Наказ МОН України 28.12.2019 №  1646 Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти

Посібник “Живі письменники. Батькам”

ГО “Смарт освіта” та ДУ “Український інститут книги” представляють практичний посібник “Живі письменники. Батькам”.

Цей посібник стане корисним інструментом для спільного занурення у світ книжок і промоції родинного читання.

ПРО ПОСІБНИК

Посібник вміщує:
описи 50-ти дібраних експертами книжок сучасних українських письменників;
запитання для бесід із дитиною про зміст;
ідеї для спільної гри;
коментарі психолога.

Вік дитини: 6–10 років

Уміння читати: рекомендовані книжки розраховані на різний рівень читацької компетентності – як для дітей, котрі тільки починають читати, так і для вправних читачів.

Серед головних критеріїв добору – відзнаки в рейтингах та конкурсах, відсутність у навчальній програмі 1–4 класів. Крім того, твори мали бути актуальні: видані впродовж останніх 5–6 років та наявні в книгарнях чи бібліотеках.

Під описом кожної книжки є теги: тематичні (пригоди, тварини тощо) і психологічні (наприклад, дорослішання, пошук свого “я”). За ними батьки можуть обрати найактуальніше для їхньої дитини.

Два основні блоки орієнтуватимуть у напрямах роботи:
“Про що поговорити”. Серйозні теми варто обмірковувати та обговорювати з дитиною, спостерігати за її реакцією, ставити запитання, вислуховувати думку й надавати підтримку.
“Як із цим гратися”. Ігри та творчі завдання до текстів поглиблять сприйняття і сприятимуть розвитку творчого мислення.

Окремі книжки мають QR-коди, за якими міститься додаткова інформація (анімаційні відео, ігри) або весь текст у відкритому доступі. Книжки на складні теми (втрата, агресія, дискримінація) містять докладні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення.Подивитися й завантажити видання можна на сайті НУШ

Живі письменники

Український інститут книги у співпраці з проєктом підтримки дитячого читання BaraBooka, Малою академією наук України, ГО “Смарт освіта” підготував для вчителів та бібліотекарів два сезони проєкту “Живі Письменники”.

вівторок, 25 травня 2021 р.

Книжка власними руками

  Щоб закріпити та розширити знання дітей про книгу – носія знань, її цінність для людей з учнями 3 класу вивчали будову книги. 
Розбирали

середа, 12 травня 2021 р.

Бібліотечний урок просто неба

 


З настанням теплої погоди так не хочеться сидіти в закритих приміщеннях. 
І на допомогу приходить проєкт "Бібліотека в Освітньому сквері".  
Шкільна бібліотека вийшла за межі приміщення.
З учнями 4 класу проведено бібліотечний урок "Вибір книги для читання залишається за тобою". 
Учні розбирали структуру та вихідні дані книги, ділилися на групи і рекламували вибрані книги. 
І все це відбувалося на спортивному майданчику, на ковриках-сидушках.

Підручники

Чудове мотиваційне нагадування створила Тетяна Ружанська на своєму ютюб-каналі для всіх учнів навчальних закладів на кінець навчального року.

вівторок, 11 травня 2021 р.

Відкрий для себе Європу

День Європи – символ започаткування нової моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається це свято. Цьогоріч воно припадає на 15 травня.

Про історію свята можна більше дізнатися  прослухавши

середа, 5 травня 2021 р.

"Бібліотека в Освітньому сквері" на підтримку проєкту "Гаджет обєднує покоління"

Про безпеку в Інтернеті вивчали в бібліотеці.
Зав.бібліотекою презентувала учням 4 класу нові видання отримані в рамках проєкту "Бібліотека в Освітньому сквері". В ході заходу обговорювали правила безпечної поведінки в Інтернет-мережі, розбирали ризики та небезпеки. Переглядали мультфільм "
Безпечний Інтернет 'Найжахливіший тиждень Петрика!" та грали в гру на визначення найкращої команди знавців правил безпечної поведінки при користуванні Інтернет-мережею.

вівторок, 27 квітня 2021 р.

Лялька зроблена своїми руками

Лялька — одна з найнагальніших потреб і водночас утілення одного з найчарівніших жіночих інстинктів у дівчинці. Леліяти, одягати, шити, трохи картати, колисати, уявляти, ніби щось є хтось, — у цьому все
майбутнє жінки.
Віктор Гюго


Кожна дитина за своєю природою дизайнер. Усе, що її оточує і чого торкаються її руки, вона намагається зробити красивим. Найзручнішим місцем для учнів, де вони можуть доторкнутися до творчості - це шкільна бібліотека. Ми творили з

четвер, 22 квітня 2021 р.

Гра "СВІТ ГРОМАД" вже і в нашій бібліотеці

Третій рік поспіль Виноградівська ЗОШ І-ІІІст №3 ім. Жігмонда Перені бере участь в проєкті «Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді».
Наразі проект добігає кінця, і щоб підтримати розвиток нашого Learning Hub, який функціонує на базі шкільної бібліотеки Британська Рада зробила школі подарунок у вигляді настільної гри «Світ громад» - http://market.woc.org.ua/product/coopetition-game.
Гра задумувалась і розроблялась як інструмент автоматизації навчання (в тому числі і самонавчання) для людей, яким не байдужі громади, в яких вони проживають.
Гра буде корисною та цікавою для вчителів, які працюють з учнями в таких темах: громадянська освіта; підприємництво та економіка; управління та лідерство; політична культура та правознавство; фінансова грамотність; розвиток комунікативних здібностей; розвиток критичного мислення.


Адміністрація, вчительський та батьківський колектив школи щиро вдячні Британській Раді, що мали змогу долучитися до проєкту «Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді». Набуті на тренінгах знання допоможуть ефективно вести освітній процес та розвивати у молоді уміння та ентузіазм у сфері соціальної активності, а відкритий Learning Hubs сприятиме зростанню соціальної згуртованості та стійкості, а також покращенню залученості молоді до суспільного життя нашої громади.



Жити в стилі еко - вчить бібліотека!

22 квітня весь світ відзначає Всесвітній День Землі. 
 Здоров'я Планети то є наше здоров'я.
Кожна людина може своїми особистими вчинками зробити світ чистішим і здоровішим, але будь які зміни починаються з себе.
Це просто: необхідно лише проявити трохи волі та докласти зусилля, і тоді світ стає добрішим, здоровішим та кращим. Почни сортувати сміття просто зараз - зроби щось реально корисне для свого здоров'я!

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Щоб бути видимим на дорозі.

Одна із найбільших небезпек для дітей на дорозі – непомітність. Також, варто мати на собі світловідбиваючі елементи, які додатково можна прикріпити до одягу, рюкзака чи велосипеда. Чим раніше водій автівки помітить велосипедиста, тим менше шансів втрапити у халепу.
Де, як не в шкільній бібліотеці можна отримати

середа, 14 квітня 2021 р.

Маленькими кроками до великих змін

Як через маленькі кроки заохотити дітей до взаємодії з принципами Цілей сталого розвитку.
В рамках проєкту соціальної дії "Бібліотека в Освітньому сквері" учні 3 класу вчилися відповідального ставлення до навколишнього природного середовища, виробляли позитивну мотивацію до екологічно правильної поведінки і діяльності у довкіллі, отримували розуміння екологічних проблем та шляхів їх вирішення. 
За допомогою онлайн ігор вчилися

неділя, 11 квітня 2021 р.

Зелена бібліотека

«Кожен з нас може стати рятівником світу. 
Варто лиш спробувати і ти зрозумієш, 
що це у твоїх силах.
 Все починається з тебе…»
Саме в дитинстві формуються уявлення про світ і про власну роль у ньому. Тому так важливо, з раннього дитинства навчилася дбати про своє здоров’я і розуміти зв’язок між ним та станом довкілля.
То ж до справи,

пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

Детективи в Артеку

Герої повісті – тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі – Антон, Сашко і Сергій під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря ­випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають

середа, 7 квітня 2021 р.

Корисні сайти

 Всім відомо, щоб захід був якісним потрібні додаткові інформаційні матеріали, науково-розвивальні та інтерактивні книги. Шкільна бібліотека, як структурний підрозділ навчального закладу, за своїм призначення має надавати якісну інформаційну підтримку всім учасникам навчально освітнього процесу. І бере на себе інформаційну підтримку майданчиків «Освітнього скверу», розширює простір і виходить за межі стін.

Розроблені і видрукувані,

вівторок, 6 квітня 2021 р.

У головній ролі Трейсі Бікер

Ви чули про Трейсі Бікер? Певно що так! У першій книзі "Історія Трейсі Бікер" ви дізналися усе про цю дівчинку-шибайголову, яка живе у притулку і мріє про маму. А ще скандалить з вихователями. А ще б'ється з однолітками. А ще... Втім, вона ніколи не плаче. Цього разу Трейсі оповість вам про свою зіркову роль у Різдвяній виставі, яка зробить її знаменитою... Або НЕ зробить. Залежно від того, наскільки руйнівними будуть наслідки...
Невтомна мрійниця, уперта ослиця, жахлива хуліганка, вірний друг, страшенна вередуля і злюка, дере носа і доводить до сказу своїх вихователів,важка дитина - і все це про одну й ту ж дівчині!
Знайомтеся, Трейсі Бикер!
Трейсі - звичайна дівчинка, яка живе у звичайному сиротинці та мріє про звичайні речі - про друзів, сім'ю, іграшки, мріє про маму, воює з вчителями і однокласниками, а ще веде щоденник, де розповідає свою справжню історію.
І повірте, їй є чим поділитися!
Повісті про Трейсі Бикер принесли Жаклін Уїлсон світову популярність. За ним зняті фільми, серіали, поставлені спектаклі і навіть мюзикл. Хуліганка Трейси один з найулюбленіших дітьми персонажів сучасної підліткової літератури.

Для середнього шкільного віку.


Нові видання отримані в рамках проєкту соціальної дії "Бібліотека в Освітньому сквері"
Проект реалізований в 2021р у рамках Програми Active Citizens Ukraine Британської ради в Україні та у партнерстві з Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», завдяки партнерській участі Виноградівської ЗОШ І-ІІІст. №3 ім Жігмонда Перені в проєкті “Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді”.



пʼятниця, 26 березня 2021 р.

Бухтик з тихого затону


Володимир Рутківський "Бухтик з тихого затону" від видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га.
Абсолютно чарівна і зворушлива історія, що сталася в лісовому санаторії, викличе шквал добра і абсолютно точно сподобається всім юним читачам.

середа, 17 березня 2021 р.

УВАГА! Нові книги!

Читання хороших якісних книг що надихають, вчать думати інакше, спонукають до роздумів над власним буттям, бажання до зміни себе і навколишнього світу, а читаючи більше книжок, діти отримують шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувалися. 

В рамках проєкту соціальної дії, та допомоги БФ Бібліотечна країна шкільна бібліотека поповнила свій фонд художньою літературою. 

Нові видання про емоційний інтелект, по екології, захисту природи, безпеки життєдіяльності, толерантне ставлення один до одного та медійній грамотності - обрані користувачами шкільної бібліотеки, 

Проект реалізується в рамках Програми Active Citizens Ukraine Британської ради в Україні та у партнерстві з Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», завдяки партнерській участі Виноградівської ЗОШ І-ІІІст. №3 ім Жігмонда Перені в проєкті “Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді”.
Проект стимулює інтерес до книги та читання, розвиває творчу активність користувачів бібліотеки, продемонструє різноманітні і багатогранні можливості діяльності шкільної бібліотеки; стимулює розвиток бібліотечної проектної та програмної діяльності, націленої на підтримку читання; надасть можливість запровадитиження нових, нетрадиційних форм популяризації читання за межами бібліотеки на території «Освітнього скверу».