- Головна сторінка
- БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ
- ПІДРУЧНИКИ. TANKÖNYVЕК
- ВЧИТИСЯ - ГРАЮЧИ
- ВИПУСКНИКАМ
- ВЧИТЕЛЯМ/TANÁROKNAK
- БАТЬКАМ/SZÜLŐKNEK
- КОЛЕГАМ
- УЧНІВСЬКІ ПРОЕКТИ
- ОНЛАЙН-ЧИТАННЯ
- ОБЕРЕЖНО! Небезпечно цікаві книжки./Figyelem! Veszèlyesen èrdekes könyvek.
- Дивимося і читаємо
- АВТОРСЬКЕ ПРАВО SZerzői jog
- Бібліотек@ - територія інтерактивної взаємодії
- Виноградівська ЗОШ І-ІІІст №3 ім. Жігмонда Перені
- Українська мова онлайн
- Творчий розвиток та самоосвіта
- BOOK-локація
- Каталог веб-ресурсів шкільних бібліотек
середа, 27 грудня 2023 р.
Територія інтерактивної взаємодії. Beszéljünk a Nagyszőlősi 3. Számú Perényi Zsigmond Középiskola könyvtáról
вівторок, 19 грудня 2023 р.
Микола Папп- художник–авангардист
Після закінчення школи (1960 – 1970 рр) вступає на історичний факультет Ужгородського університету, але вже через рік кидає навчання, усвідомивши, що серце і душа прагнуть чогось іншого, більшого. Він починає малювати, захоплюється східною культурою, читає переклади з древніх манускриптів. . Основам живопису та новітнім стилям у малюванні талановитого хлопця навчив Микола Ігнатик, знаний у місті художник.
Після служби в армії працює в геологічній експедиції, відтак - художником-будівельником в астрономічному центрі в Криму (для Академії наук України). Саме там вперше заглянув у об’єктив телескопа і, як писали ЗМІ, «…йому відкрилося незвідане загадкове небо, усіяне незліченною кількістю недосяжних людині Галактик. Відблиск того світла і відгомін космічної втаємниченої музики розбудили в нім поета, музиканта і художника».
На початку 80 – х років М. Папп стає яскравим лідером виноградівського андеграунда. Його перша виставка мала в області чималий успіх. Згодом митець представив свої роботи в Москві. В 1990 р. його запрошують до США презентувати творчість у Нью-Йорку, де після закінчення контракту він і залишається. 1993 року на виставці в Нью-Йорку Микола познайомився з болгаркою Іриною Симеоновою, яка невдовзі стала його дружиною і народила сина Карла-Олександра.
До 2001 року художник жив у Нью-Йорку, на Манхеттені, але після терористичних атак 11 вересня родина Паппа переїхала до Коннектикуту. Микола багато малює, його картини з’являються в Голлівуді, Білому домі.
Картини художника знаходяться в колекціях вищого дипломатичного корпусу, бізнесменів і приватних колекціонерів від США до Японії. Мистецький часопис Японії серед п’яти найбільш відомих художників Заходу називає ім’я Миколи Паппа. Роботи художника були виставлені у галереях Нью-Йорка, Токіо, Ніцци, Лос-Анджелеса, Лонг-Айленда, Москви.
В 2007 році М. Папп у третє приїжджає до Виноградова з виставкою власних робіт, яка відбулася в костелі францисканців
Роботи митця відображають його бачення Всесвіту: безмежність, простір, космос та людина в цьому безкрайньому океані можливостей – ці теми стають основним джерелом натхнення для художника. Через картини митець передає своє тонке сприйняття світу, свій настрій, емоції, почуття. Попри мистецький талант, писав вірші, прозу, музичні композиції.
Помер у Лонг-Айленді (США) у червні 2013-го року.
Роботи Миколи Паппа можна переглянути тут.
Джерельні приписи:Селехман, М. Як святкують Новий рік виноградівські американці / Марія Селехман // Новини Виноградівщини. – 2012 – 29 груд. – С4.
Селехман, М. На межі болю і розлуки : [Микола Папп] / Марія Селехман // Новини Виноградівщини. – 2013. – 3 серпня. – С. 7.
Горват,В. Папп: несамовитий спокій буття / Василь Горват // Новини Закарпаття. - 2007. – 12 трав.
Русин С. Картини колишнього берегівця Миколи Паппа колекціонують у Білому Домі США [про творчість М. Паппа] // Новини Закарпаття. – 2007. – 31 березня. С. 21.
Табіра, М. Всесвіт в уяві, сприйнятті і творчому втіленні митця , Михайло Талабіра // Новини Виноградівщини. – 2007. – 21 квіт.Інтернет-ресурси:
Микола Папп
На Лонг-Айленді помер відомий художник з Берегівщини
Микола Карлович Папп
«У нього був постійно відкритий канал із Всесвітом»,– згадують виноградівці Миколу Паппа
У США помер закарпатський художник Микола Папп (ФОТО)
Картину Николая Паппа Клинтон подарил Кучме
Помер відомий закарпатський художник (ФОТО)
В Америці загинув художник зі світовим іменем, відомий закарпатець Микола Папп
Джерело: https://vlibrarymk.blogspot.com/2018/12/blog-post_24.html
субота, 16 грудня 2023 р.
Микола Горонгозо - заслужений майстер народної творчості України
Народився Микола Горонгозо 16 грудня 1937 року в с. Шаланки Виноградівського району в сім’ї землероба. В рідному селі закінчив середню школу. З дитинства проявляв любов до природи, інтерес до життя і побуту сільських людей, здібності до мистецтва. Серйозно займатися творчістю почав після служби в армії. Першим наставником Миколи Горонгозо був педагог і художник Степан Кутлан з Фанчикова. З 1960 по 1966 – навчався в Московському Народному університеті мистецтв ім. Н. Крупської. Творчість молодого художника формувалася під впливом таких визнаних закарпатських майстрів живопису як Габор Глюк, Йожеф Бокшай, Антал Кашшаї, Андраш Коцка, Золтан Шолтес, Шандор Петкі, Анна Горват. Вперше свої творчі роботи представив у 1961 році. Потім постійно брав участь у різних виставках. Персональні виставки – у м. Виноградів (1967), Ужгороді (1971).
У 1963 році художник отримав почесне звання лауреата Всесоюзного фестивалю художньої творчості за картину «Хустський бетонний завод». З 1974 – член Закарпатського об’єднання майстрів народної творчості та самодіяльних художників.
У 1986 році представляє свої картини на персональній виставці у м. Усод (Угорщина). Це відкриває йому нові можливості для знайомства з відомими угорськими художниками.
Починаючи з 1987 року Микола Горонгозо, разом із такими відомими художниками як професор Освальд Коллрейдер, Єва Мазукко, Егідус Галоб (Австрія), Маттео Массагранде (Італія), Чуто Дьердь (Бейкеш), Бажо Янош, Саппанош Іштван (Кечкемет), Шереш Янош (Сегед), Кіш Ерне (Гойовш), Санто Андраш, Гал Емеше (Румунія), Мояк Петер і Мояк Аранка (Югославія), щоліта працює у Міжнародному творчому таборі в с. Гойовш (Угорщина).
У 1983 р. Микола Горонгозо став лауреатом Всесоюзного фестивалю самодіяльної народної творчості, що проходив у Москві, у 1987 нагороджений медаллю лауреата Другого Всесоюзного фестивалю народної творчості у Москві.
Його ім’я внесено до «Енциклопедії угорських художників і графіків», «Енциклопедії сучасного угорського мистецтва», «Енциклопедії сучасної України». З нагоди проведення у 2003 р. Року культури в Україні Горонгозо нагороджений грамотою Міністерства культури і мистецтв України.
У 2004 р. відзначений пам’ятною медаллю з нагоди Дня Угорської культури, член Товариства художників м. Солнок (Угорщина), отримав звання – заслужений художник України та заслужений майстер народної творчості України. З 2010 – почесний член Національної спілки художників України.
У січні 2007 р. у костелі францисканців у м. Виноградові пройшла 54 персональна виставка митця.
Микола Горонгозо першим отримав засновану у 2008 році на Закарпатті мистецьку премію імені Шімона Голлоші за вагомий особистий вклад у розвиток мистецтва у Карпатському басейні.
Помер відомий закарпатський художника Микола Горонгозо 4 травня 2014 року.
Детальніше про відомого художника читайте на сторінках періодики:
Горват В. Міклош Горонгозо відкрив у Виноградові персональну виставку // Новини Закарпаття – 16 січн. – 2013. -
Горонгозо М. «І далі хочу бути активним художником»: [Інтерв'ю з худож./ Розмовляла Е.Любка] // Новини Виноградівщини.-1997.-17 грудня.
Горонгозо М. «Мій край, моя Вітчизна»: Кат. ювіл. вист. творів.- Виноградів, 1997. - 13с.
Григора Є. Виставка картин шаланківського художника у Фегердьормоті: [М. Горонгозо] // Новини Виноградівщини,- 1998.- 27 жовтня.
Григора Є. Виставка картин шаланківського художника у м. Нірбаторі // Новини Виноградівщини.- 2003.- 22 квітня.
Гудак, Е. Микола Горонгозо – заслужений художник України [Текст] / Е. Гудак // Новини Виноградівщини. – 2015. – 25 квітня. – С. 6.
Гудак, Е. Міклош Горонгозо – співець Шаланецької гори [Текст] / Е. Гудак // Новини Виноградівщини. – 2016. – 30 квітня. – С. 6.
Гудак, Е. Пам’яті друга [Текст] / Е. Гудак // Новини Виноградівщини. – 2014. – 7 червня.
Данчук, В. Багатство барв палітри художника [Текст]: [М. М. Горонгозов]/В. Данчук // Прапор комунізму. – 1976. – 2 березня.
Данчук, В. Сонячна палітра художника [Текст]: [М. М. Горонгозов]/ В. Данчук // Прапор комунізму. – 1982. – 30 жовтня.
Кобаль Н. Міклош Горонгозо малює різдвяні сюжети [Текст]: /Н. Кобаль // Новини Виноградівщини. – 2013. – 2 листопада.
Любка, Е. Його творче кредо – служити людям рідної землі [Текст]:про художника М. Горонгозов /Е. Любка // Новини Виноградівщини. – 2003. – 23 грудня.
Міговк, Г. 75-річний ювілей Міклош Горонгозо відзначив персональною виставкою[Текст] /Ганна Міговк // Новини Виноградівщини. – 2012. – 22 грудня.
Сенинець, О. Полотна, написані серцем [Текст] / О.Сенинець // Новини Закарпаття. - 1996. - 30 липня. - С.6
Станко, М. Щедра палітра митця [Текст] / М.Станко // Новини Виноградівщини.- 2007.- 30 січня.- С.2
Уральський, Л. В. Горонгозо Микола Михайлович [Текст] / Л. В. Уральський // Енциклопедія сучасної України. Т. 6: Го – Гю [Текст] / Ін-т енцикл. дослідж. НАН України; ред. кол. І. М. Дзюба [та ін.]. – К. : [б. в.], 2006. – 710 с.: іл.
пʼятниця, 15 грудня 2023 р.
Театральна вітальня "З Алісою за чашкою чаю"
Виноградівської ЗОШ І-ІІІст №3 ім. Жигмонда Перені цього дня почали оживати книги.
вівторок, 12 грудня 2023 р.
Грайлик. Дитячий ігровий фольклор
160 дитячих народних ігор та пісень з майже всіх етнічних земель України з описом та коментарями, 56 скоромовок, 15 загадок, дитячий вертеп, понад 100 народних пісень-ігор, веснянки, колядки, загадки та скоромовки - і все це в одній книзі!
Авторка Марія Пилипчак, композиторка, етнографка, керівниця дитячого фольклорного ансамблю «Цвітень», збирала експедиційні записи в різних регіонах України протягом 40 років, починаючи з 1980-х років – вони й стали основою книги.
"З надбань нашої пісенної творчості потрібно брати найкраще, що буде допомагати будувати етичні та естетичні смаки дітей. „Грайлик“ є саме таким матеріалом”, — коментує директорка БФ “МХП-Громаді” Тетяна Волочай.
понеділок, 11 грудня 2023 р.
Іван Токач
Привертають увагу його живописні полотна «Тиса біля Сасова», «Дуби над Тисою», «Тиса у весняний період», «Літо на Тисі», «Грає осінніми барвами Тиса». Цікаво ним написані картини «Потічок у лісі» (пронизаний сонцем затон), «Тихе озеро» (загадкові тіні дерев на воді), «Зима» (обледенілі кам’яні валуни і виступи берегів та водоспад, краї якого сковані льодяною кіркою)…
пʼятниця, 8 грудня 2023 р.
Національний тиждень читання 2023
Звіт
про проведені
заходи в рамках
Всеукраїнської
інформаційно-просвітницької тематичної акції
"Національний
тиждень читання".
Бібліорозваги «Бути своїми. Читай разом з бібліотекою»
На школярів, чекала цікава екскурсійна програма, під час якої відвідувачі заходу подорожували затишними залами бібліотеки та слухали розповіді бібліотекарів про історію та структуру бібліотеки, послуги, якими можна скористатися в бібліотеці.
В ході заходу учні взяли участь у літературних читаннях присвячених 130 річчю поета, письменника, публіциста, громадського діяча, що став однією з найбільш знакових постатей доби Розстріляного відродження Миколи Хвильового.
четвер, 7 грудня 2023 р.
Віртуальний гість у шкільній бібліотеці Сашко Дерманський
В рамках тематичної акції "Національний тиждень читання" у шкільній бібліотеці відбулася заочна віртуальна зустріч з автором відомих дитячих творів Сашком Дерманським. Завдячуючи проєкту "Живі письменника" учні 5 класу віртуально познайомилися з цікавою особистістю та його творами. Юні читачі бібліотеки також знайомилися з книжковими новинками книгозбірні.
середа, 6 грудня 2023 р.
"Прочитай мене, будь ласка, тебе запрошує літературна казка"
вівторок, 5 грудня 2023 р.
Олесь Олександр(1878 - 1944)
1893 Вступив до хліборобської школи у містечку Деркачі неподалік Харкова.Там Олександр брав участь у випуску рукописних журналів «Комета» та «Первоцвіт», в яких з'являються його перші вірші.
1897 Став вільним слухачем агрономічного відділення Київського політехнічного інституту, незабаром через матеріальні нестатки Олесь змушений був залишити його. Працює в херсонських степах.
1903 Олесь вступив до Харківського ветеринарного інституту. Під час навчання в університеті , паралельно працює на Дарницькій скотобійні.
1905 Альманах «Багаття» вперше публікує твори Олександра Олеся.
1907 «З журбою радість обнялась»
1909 Вийшла друком збірка «Будь мечем моїм!..»
1911 Третя збірка «Книжка третя».
1912 Подорож Гуцульщиною збагатила поета незабутніми враженнями.Познайомився та провів кілька днів у Карпатах з І. Франком (який справив на нього «надзвичайно файне враження»), з В. Гнатюком, О. Кобилянською, М. Коцюбинським.
1913 Олександр Олесь побував в Італії, написав низку віршів («Мов келих срібного вина», «Італійська ніч підкралась», «В долині тихий сон летить»), які збагачують українську мариністичну лірику, тобто пов'язану із зображенням морських пейзажів. Поет радісно зустрів повалення самодержавства.
1915 Поема «На зелених горах»,«Юнацькі пісні» присвячені синові Олегові, що згодом стане відомим поетом під ім'ям Олег Ольжич
1917 Видає нову книжку поезій, в якій особливу увагу привертає цикл «З щоденника. Р. 1917», наснажений урочистими інтонаціями, що передають перші кроки у виборюванні національної самостійності.
1919 Після більшовицького жовтневого перевороту Олесь опиняється за кордоном. Еміграція стала трагедією життя Олеся. Після еміграції за кордон оселяється і періодично живе в Будапешті, Відні, Берліні, Празі. Олесь видає за кордоном ряд збірок, основна тема яких — туга за Україною.
Він також слідкує за літературними процесами в радянській Україні. На твори, писані Павлом Тичиною на замовлення партії, Олександр Олесь відгукнувся віршем-докором «І ти продався їм, Тичино…».
1930 Збірка «Минуле України в піснях»
1935 Драма «Земля обітована».
1939 Тяжкими були останні роки Олександра Олеся. Гітлер розчленовує Чехо-Словаччину, яка прихистила поета. Угорські фашисти в крові затопили проголошену державність Карпатської України. У вересні спалахнула Друга світова війна. Поета не покидають тривожні думи про сина Олега — активного учасника руху Опору.
22 липня 1944 Олександр Олесь помер у Празі, невдовзі після того, як одержав повідомлення про загибель сина Олега Ольжича. Похований на Ольшанському кладовищі в Празі.
Життя видатних дітей
неділя, 3 грудня 2023 р.
Читати чи дивитися фільм?"
На цей раз обрали відому серію книг про Гаррі Поттера.
"...коли читаєш то занурюєшся у свою атмосферу...."
"...коли читаєш то звертаєш увагу на деталі та краще відчуваєш внутрішні думки персонажів..."
"...У книгах більше розповідей та думок героїв..."
"...коли читаєш, то можеш собі уявити, створити власні образи персонажів та сценарії у своїй голові..."
"...фільм розповідає головний сюжет і виглядає чудово..."
"... фільми підійдуть тим хто любить дивитись і швидко переглядати сюжет..."
"...фільми дозволяють побачити світ Гаррі Поттера на великому екрані з вражаючими ефектами та візуальними деталями..."
"... у фільмі нічого не треба уявляти, там є все: і картинки, і музика, і готові історії..."
"...фільми можуть дати загальний огляд історії, але, можливо, залишаться менш деталізованими у порівнянні з книгами..."
Спільними зусиллями дійшли згоди і зробили висновок:
"Якщо ви хочете почути автора книги, побачити історію його очима, читайте книги.
Якщо вам цікаво порівняти своє розуміння твору з іншими, переглядайте фільм. Можливо, кожен бачить історію з іншого ракурсу."
середа, 29 листопада 2023 р.
Григорій Квітка-Основ’яненко цікаві факти
Народження: 29 листопада 1778 р., Основа
Смерть: 20 серпня 1843 р., Харків
Батьки: Марія Василівна Квітка, Квітка Федір Іванович
Дружина: Анна Квітка (в шлюбі 1821–1843)
Прізвисько: Грицько Основ'яненкоМісце поховання: Міське Кладовище №2
Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко цікаві факти з життя, дитинства, творчості (біографії) розкажуть багато нового про цього митця.
Його вважають засновником прози в новій українській літературі та батьком жанру соціально-побутової комедії.
Народився він у заможній дворянській родині. Та довго соромився свого панського походження.
Квітка-Основ’яненко був розумним та здібним, хоча навчався він лише вдома та в школі при монастирі. Там найменше дбали про науку і стежили лише за щоденним відвідуванням церковних богослужінь.
Григорій був музично обдарованим – грав на флейті та фортепіано.
У дитинстві через хворобу осліп. Лікарі й знахарі нічим не могли допомогти, та у 6 років раптово зір повернувся.
Можливо, саме через таке зцілення він мріяв стати ченцем. І у 22 роки хлопець таки став послушником Курязького монастиря (селище Подвірки біля Харкова). Там Григорій мав пройти через 4 роки ревних молитов. Та не молитвою єдиною… послушник мав тяжко працювати. Його чекали важка праця у холоді та бруді, він мав доглядати за кіньми, хоча їх він боявся з дитинства.
Ченцем Григорій так і не став – згодом попросив звільнити його з монастиря… Він повернувся до світського життя, був активним діячем громадського і культурного життя Харкова. Він був одним із засновників та директором Харківського професійного театру, Благодійного товариства.
Саме він був ініціатором створення Харківської губернської бібліотеки, для відкриття якої сам зібрав кошти.
Григорій Квітка створив Харківський інститут шляхетних панночок, на який пожертвував “майже весь свій статок”. Там навчалися 20 діти дворян губернії. За 5 років він домігся, щоб інститут утримувався за державні кошти. Квітку обрали членом інститутської ради, й він опікувався закладом, вирішуючи купу господарських питань.
У Харкові Квітка був одним із найвпливовіших людей. Він багато зробив для розвитку міста як культурного центру. Окрім благодійницької та просвітницької діяльності митець займався ще громадською та державною: обіймає посади судді, повітового предводителя дворянства, головує палатою карного суду.
Свій перший твір опублікував лише у 49 років.
Найвідоміші твори Квітки-Основ’яненка: “Конотопська відьма”, “Сватання на Гончарівці”, “Мертевецький Великдень”, “Сердешна Оксана”, “Маруся”, “Пан Халявський” чи “Козир-дівка”.
Квітка-Основ’яненко не виїздив із Харкова все своє життя.
Писав Квітка-Основ’яненко швидко, майже завжди без чернеток! Літературній роботі присвячував від 2 до 4 годин в день, а за листок з видавця просив по 150 рублів.
Григорій Квітка-Основ’яненко: особисте життя
Одружився він пізно. Лише у 43 роки він зважився на заручини. За свою обраницю він був старший на 22 роки.
Вперше вони зустрілися в Інституті шляхетних дівчат, де Ганна Григорівна Вульф була класною дамою. Це була розумна, освічена та душевна дівчина. Її направили у Харків з Петербургу, Анна була вихованкою в Санкт-Петербурзького інституту св. Катерини для шляхетних панночок. Дівчат у таких закладах виховували суворо: заборонялося розмовляти навіть тоді, коли вони йшли в їдальню чи клас, їх готували на гувернанток в знатні родини.
Переїзд до Харкова дівчина сприйняла болісно: її світом був Петербург, який вона дуже любила і в якому мріяла залишитися. Та на новому місці вона закохалася в на 20 років старшого члена інститутської ради Григорія Квітку, а за два роки стала його дружиною (у 1821 році).
Спочатку вона мріяла повернутися до столиці. Та Квітка не хотів покидати рідне місто, і Анна Григорівна призвичаїлася. Вона добре знала іноземні мови, глибоко цікавилася літературою, особливо творами французьких письменників.
Дружина обожнювала чоловіка, була його першим читачем і першим цензором. Разом вони прожили 23 роки у щасливому шлюбі, але дітей у них не було.
Квітка-Основ’яненко з дружиною завжди радо приймали гостей. У них часто бували: Євген Гребінка, Олександр Афанасьєв-Чужбинський, Михайло Щепкін, Петро Григор’єв, Петро Гулак-Артемовський, Амвросій Метлинський, Микола Костомаров, Ізмаїл Срезневський, Олександр Корсун. Листувався митець з Тарасом Шевченком.
Письменник помер від запалення легень у 64 роки. Анна пережила чоловіка на дев’ять років.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/grigor-y-kv-tka-osnov-yanenko-ts-kav-fakti
методичний серфінг «Штучний інтелект у роботі бібліотеки»
У ході вебінару Надія Дяченко, методист НМЛ виховної роботи, фізичної культури та безпечного освітнього середовища, акцентувала на терміні «штучний інтелект» та концепції розвитку штучного інтелекту до 2030 року, затвердженій Кабінетом Міністрів України (2020 рік), охарактеризувала 9 галузей застосування штучного інтелекту за концепцією, серед яких освіта і наука.
Тренінг «Штучний інтелект у шкільній бібліотеці» провела Олена Гончаренко, завідувачка відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського, де зробили перші кроки у використанні ШІ.
На сайті вебінару https://sites.google.com/view/vebinaru/вебінар-10-штучний-інтелект-у-бібліотеці розміщено додаткові матеріали, які доступні у будь-який час.
Використовуємо сучасні технології, наближаємо ПЕРЕМОГУ!
понеділок, 27 листопада 2023 р.
Національний тиждень читання
Державна установа «Український інститут книги» з 04 до 10 грудня 2023 року проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання» під гаслом «Бути своїми», мета якої — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду.
Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія" з 4 до 10 грудня 2023 року Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію "Національний тиждень читання". Мета цієї акції — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду.
Її цьогорічне гасло — "Бути своїми".
Бібліотеки запрошують долучитися до реалізації Акції.
Для цього потрібно :
- на сторінках у соціальних мережах розмістити інформацію про Акцію;
- організувати відповідні заходи, наприклад, обговорення літературних творів, читання вголос, вікторини, читацькі клуби, зустрічі з письменниками, квести тощо. Деякі заходи, за бажанням організаторів, можуть бути присвячені 130-річчю Миколи Хвильового, чия постать є центральною у проведенні тижня читання у 2023 році;
-поділитися фотозвітами проведених заходів і розмістити їх на сторінках у соціальних мережах, використавши хештеги #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми, а також позначити у дописах з фотозвітами офіційні сторінки Інституту (соціальна мережа «Фейсбук», соціальна мережа «Інстаграм»).
пʼятниця, 24 листопада 2023 р.
Грудень
01.12 - 1991 – народ України вільним волевиявленням на Всенародному референдумі підтвердив Акт проголошення незалежності України.Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
110 років від дня народження Платона Микитовича Воронька (1913–1988), українського письменника, поета, публіциста.
110 років із дня народження Георгія Майбороди (1913–1992)- українського композитора, громадського діяча.
03.12 - Міжнародний день людей з інвалідністю.
05.12 - Міжнародний день волонтерів. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
06.12 - День Святого Миколая.
День Збройних Сил України.
07.12 - Всесвітній день української хустки.
9.11 – День благодійництва.
160 рокiв вiд дня народження Бориса Дмитровича Грiнченка (1863–1910), українського письменника, педагога, критика, мовознавця, освітнього і громадського діяча, одного з організаторів і керівників товариства «Просвіта».
10.12 - Міжнародний день прав людини. 1948 – Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини;
Всесвітній день футболу.
11.12 - Міжнародний день гір.
12.11 - День сухопутних військ України.
13.12 - 130 років від дня народження Миколи Хвильового (1893–1933), українського прозаїка, поета, публіциста, одного з основоположників пореволюційної української прози.
14.12 - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
18.12 – Міжнародний день мігрантів.
22.12- 190 років від дня народження Марко Вовчок (1833–1907), української письменниці, перекладачки
25.12 - Різдво Ісуса Христа.