неділя, 29 квітня 2018 р.

Той квітень не забудемо ніколи

26 квітня з нагоди 32-річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Центральній районній бібліотеці  для учнів 8 класу Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 імені Жігмонда Переніс проведено годину пам’яті «Той квітень не забудемо ніколи…»

Хочеш в Німеччину та Швейцарію? Це просто.

Умови конкурсу читців 2018 року
До участі у конкурсі запрошується молодь віком від 12 до 21 років.
На переможців очікують такі призи:

четвер, 26 квітня 2018 р.

"Весняні зустрічі у бібліотеці" пізнавально-оглядова екскурсія

Перша подорож до дитячої бібліотеки для малечі -  це завжди  щось нове,  цікаве й неймовірно захоплююче. Маленькі читачі, учні 2 класу Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 імені Жігмонда Перені, вперше

четвер, 19 квітня 2018 р.

Нові книги

A Nagyszőlősi 3. Számú Perényi Zsigmond Középiskola könyvtára szépirodalmi és ifjúsági könyvekkel gazdagodott. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani az értékes könyvekért a Nagyszőlősi Római Katolikus Plébániának.




субота, 14 квітня 2018 р.

І знову навчання.

5 квітня завідуюча шкільною бібліотекою взяла участь в черговому семінарі-тренінгу  для бібліотекарів. Навчання проводилися  завдяки Центру підтримки угорської культури, Товариства  угорських бібліотекарів Закарпаття спільно із Національною бібліотекою ім.Сечені (Угорщина), Благодійного фонду «Бетлем Габор Алап» на тему:  «Інноваційні форми та методи  в бібліотечній роботі». Тренерами були Врауконе Лукач Ілона науковець (обласна бібліотека ім. Моріц Жігмонда – Ніредьгаза), Гастоні Еніка (обласна бібліотека ім. Моріц Жігмонда – Ніредьгаза). Надзвичайно цікаві  консультації і слайдові презентації, підготовлені працівниками обласної бібліотеки ім. Моріц Жігмонда,  допомогли працівникам бібліотек Закарпаття вивчити європейський досвід роботи біблотек, підвищити професійну майстерність.

неділя, 8 квітня 2018 р.

Витрачаю свій час для того, щоб заощадити ваш


Українська мова
Шифрування
Діти знаходять відомі прислів’я, крилаті вислови, назви популярних фільмів та зашифровують їх за допомогою антонімів. Тоді зачитують їх, а однокласники намагаються відгадати оригінал.

Власний словник
Запропонуйте дітям створити тлумачні словники за специфічною лексикою певної групи людей. Наприклад, футбольних фанатів чи екоактивістів. Нехай учні дотримуються норм оформлення словників при створенні власних. А потім діти можуть перевірити, чи знають їхні однокласники ту лексику, яку вони вибрали.

Зумер, краш, стенити: що насправді означають модні підліткові словечка?
Розбір соцмереж
Дописи відомих людей у соцмережах ви можете використовувати як зразки текстів для роботи на уроках. Наприклад, разом із дітьми виправляти у них помилки. Або знаходити діалекти, специфічну лексику чи крилаті вислови.
Також ці дописи можна використовувати для визначення частин мови, членів речення, створення схем до складних речень.

Українська та зарубіжна література
Інтерв’ю з героєм
Запропонуйте кільком учням класу перевтілитися у героїв твору, який ви вивчаєте. Всі інші учні будуть інтерв’юерами. Влаштуйте щось типу пресконференції, де учні зможуть поставити запитання конкретному герою.
Дозвольте дітям йти не лише чітко за сюжетом, але й роздумувати про особисті почуття героїв, покладаючись на їхні характеристики від автора.

Рецензія до книги
Кожен учень може уявити себе близьким другом автора, якому письменник першому надіслав свій твір. Діти мають написати лист-відповідь із критикою. Нехай учні висловлюють власні думки та враження, пишуть про те, що їм не подобається та дають поради письменнику. Усе це має бути сформульовано так, щоб відчувалась приязнь та близька дружба між героями.

Старі часописи допомагають вчителям: 5 історій з української літератури
Зміна сюжету
Об’єднайте дітей у групи та запропонуйте їм змінити сюжет прочитаного твору. Нехай вони вигадають нового персонажа та створять власну кінцівку за його участі. Діти можуть також написати діалог між наявним персонажем твору та новим. І розіграти його перед класом.

Гортайте далі і отримаєте веб-список з посиланнями на сторінки сайтів, де можна прочитати онлайн, або завантажити потрібну книгу