понеділок, 27 березня 2023 р.

Добірка корисних каналів для пошуку роботи

Добірка найкращих каналів з віддаленою роботою, вакансіями без досвіду в ІТ та Digital та вивченням іноземних мов.

🧑‍💻 Workado — канал №1 для пошуку віддаленої роботи: тільки перевірені вакансії з різних сфер з досвідом та без нього від топових компаній.

💼 PRACYA— робота для українців в Україні та ЄС від найкращих роботодавців, в офісі або віддалено.

💻 Junior Level — вакансії без досвіду в ІТ та Digital, стажування, івенти та нові можливості для розвитку.

🎓 IT & Digital Академія — безкоштовне навчання онлайн-професіям, поради з працевлаштування, курси, вебінари та інші корисності.

🇬🇧 Коді інгліш — простий і зручний спосіб вивчити ІТ терміни та професійну англійську.

👾 Джун в ІТ — перший в Україні агрегатор ІТ-вакансій для Junior спеціалістів: щодня свіжі вакансії без досвіду.

💬 LangGeek — все для вивчення іноземних мов: безкоштовні курси, навчання, корисні поради, лекції та марафони.

📲 Jobzilla — віддалена робота для кожного, з досвідом чи без: вакансії від перевірених компаній, курси, навчання, вебінари.

щоб не загубити! 👍
Джерело https://t.me/startup_ukr

Конкурсний відбір підручників 10 клас 2023 рік

До УВАГИ - Наказ МОН від 20.03.2023 №315 “Про організацію повторного видання підручників для 10 класу закладів загальної середньої освіти”
ДЕТАЛЬНІШЕ 👉

четвер, 23 березня 2023 р.

Готуємося до НМТ з української мови

Що означають фразеологізми “рвали боки” та “рвали вуха”? Як правильно наголошувати “фаховий”, “лате” чи “підлітковий”? Де в реченні прийменники, сполучники чи прислівники? Які твердження серед запропонованих найбільш влучно передають зміст прочитаного тексту? Це частина тем і питань, що входять до тесту НМТ з української мови.

Після тривалих обговорень у парламенті затвердили остаточний формат Національного мультипредметного тесту. За ним українська мова та математика ввійшли до переліку обов’язкових предметів. Третій предмет випускники обиратимуть на власний розсуд: історію України, іноземну мову, біологію, фізику чи хімію.

“Нова українська школа” підготувала серію публікацій, як ефективно підготуватися до кожного з предметів, які будуть на НМТ-2023.

Готуємося до блоку НМТ з української мови.

· які теми варто повторити;
· як скласти план самопідготовки;
· чому не варто ігнорувати шкільні уроки у випускному класі;
· які онлайн-ресурси порадити своїм учням;

БЛОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ МІСТИТЬ 30 ЗАВДАНЬ ІЗ 8 ТЕМ
Національний мультитест випускники складатимуть в один день. На все про все в них буде 180 хвилин, тобто по годині на кожен із трьох предметів.
Блок НМТ з української мови матиме 30 завдань, серед яких:
· 10 завдань із вибором однієї правильної відповіді із чотирьох варіантів;
· 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів;
· 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 “логічні пари”).
У тесті не буде завдань, що передбачають письмові розгорнуті чи короткі відповіді.
За виконані завдання можна отримати від 0 до 45 балів. Мінімально треба набрати 5 тестових балів.
Кожне питання тесту оцінюватиметься по одному балу, а в завданнях на встановлення відповідності можна отримати по балу за кожну правильну “логічну” пару.
На які теми варто звернути увагу випускникам, готуючись до НМТ:
· фонетика, графіка;
· орфоепія, орфографія;
· лексикологія, фразеологія;
· будова слова, словотвір;
· морфологія;
· синтаксис;
· стилістика;
· розвиток мовлення.

СКЛАДАЄМО ДОРОЖНЮ КАРТУ ПІДГОТОВКИ ДО НМТ
Перш ніж братися за повторення теорії, потрібно докладно все спланувати й скласти маршрутний лист.
Повторення чи вивчення тем, які є в програмі НМТ з української мови, варто розпланувати за тижнями. Учні мають прописати для себе план підготовки чи то в зошиті, чи в презентаціях, чи в нотатках. Можна закріпити важливі дати в Google-календарі.
“Головне, щоби дитина побачила, скільки в неї є часу та що вона буде робити. Складаючи путівник з усіх корисних ресурсів та сайтів, за якими можна готуватися до ЗНО (НМТ), учні обирають те, із чим їм цікаво та комфортно працювати”а.
Створити такі маршрутні листи можна з усіх предметів, які готуватиме випускник для тестування. І чим раніше, тим краще.

ЧОМУ НЕ ВАРТО ПРОПУСКАТИ ШКІЛЬНІ УРОКИ,
ГОТУЮЧИСЬ ДО НМТ
У багатьох школах певної підготовки до ЗНО не має . Учителі однаково акцентують на темах, потрібних для тестування, і присвячують їм більше часу на уроках. Тож не варто пропускати шкільні заняття, тим паче, що чимало тем 11 класу трапляються в тестових питаннях.

“Часто батьки думають, що уроки в старшій школі відволікають від підготовки до ЗНО. А якраз у цей період є багато часу на уроках, щоб із дітьми занурюватися в теми та готуватися до тестування. До того ж в 10–11 класах на уроках української мови повторюється матеріал, вивчений раніше, починаючи з 5 класу. Важливо, щоб дитина була насамперед зацікавлена сама в підготовці, це 70 % успіху, а вчитель лише її корегує та підтягує”.

ДЕ ШУКАТИ НАВЧАЛЬНІ РЕСУРСИ
Якщо ввести в Google запит “підготовка до ЗНО з укрмови”, знайдете не один десяток сайтів із тестами та завданнями. До прикладу:
· інтенсивний курс із підготовки до ЗНО з української мови та літератури, містить відеоуроки з теорією (спочатку створювався для випускників із Криму та Донбасу);
· проєкт Be Smart від освітньої платформи EDUGET містить короткі відеолекції на 20–25 хвилин із 9 предметів, зокрема, й української мови;
· курс “Українська мова та література. Підготовка до ЗНО” від Prometheus розбитий на теми, до кожної з них є відеолекції, презентації та конспекти (матеріали доступні для завантаження та перегляду в зручний час).
“З теорії є багато відео в YouTube, та ж сама “Всеукраїнська школа онлайн”.
Також багато молодих репетиторів заради популярності проводять перші безплатні вебінари, але цей один урок проводять класно. Не втрачайте такої можливості, слухайте їх.
Насправді ресурсів із підготовки до ЗНО (НМТ) з різних предметів зараз безліч.

Варті уваги:
· курс “Лайфхаки з української мови. Підготовка до ЗНО” на платформі EdErа, що має 16 тем, тести, допоміжні матеріали та інтерактивні конспекти: “Ці конспекти за потреби можна видрукувати.
Але нема потреби купувати багато посібників, бо часто батьки вважають, що підготовка до іспитів дороговартісна. Якщо дуже треба, можна придбати 1–2 посібники, комфортні для дитини, приміром, уже є надрукований збірник “Лайфхаки з української мови”;
· демонстраційний тест на сайті Українського центру оцінювання якості освіти;
· тести до ЗНО (НМТ) за минулі роки;
· завдання за темами з української мови та літератури: “Ці тести теж варто вписати в планування. Бо є теми об’ємні, на які треба витратити дві-три години, а можна виконувати ці завдання по 15 хвилин у день. Адже ЗНО потребує жорстких навичок, тобто запам’ятовування, відтворення та виконання певних практичних елементів”;
· канали на YouTube;
· онлайн-тестувальник на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
· тренажер із правопису української мови з вправами для закріплення та перевірки тем.

Сучасні підходи і технології Нової української школи

       
    Концепція Нової української школи передбачає оновлення змісту освіти й спрямована на новий освітній результат: формування компетентностей, вміння здобувати і застосовувати знання у нових навчальних та життєвих ситуаціях, реалізацію принципів, зорієнтованих на розкриття особистісних можливостей та інтересів учнів з метою формування успішної, цілеспрямованої, самостійної, мобільної особистості.
       Усе це передбачає впровадження в освітній процес нових підходів до навчання, спрямованих на формування м’яких навичок (soft skills), інтелектуально розвиненої, ініціативної особистості учня, здатної нестандартно та творчо мислити, розв'язуючи завдання у будь-яких життєвих ситуаціях.
       Упровадження таких інноваційних освітніх технологій, як проєктна технологія, технологія розвитку критичного мислення, які, у першу чергу, забезпечують активізацію пізнавальної самостійної діяльності учня, реалізацію навчання через дослідження, уможливлюють ефективну реалізацію компетентнісного підходу в освітньому процесі. Окреслені технології можливо активно використовувати в умовах дистанційної та змішаної форм навчання через використання широкого кола цифрових інструментів та за рахунок можливостей вебплатформи «Всеукраїнська школа онлайн».
       Авторський колектив Українського інституту розвитку освіти підготував посібник «Використання освітніх онлайн-матеріалів: сучасні підходи і технології Нової української школи».
       Посібник присвячений викладанню предметів природничої, громадянської та історичної, мовно-літературної (в частині англійської мови) освітніх галузей.
        У навчально-методичних матеріалах педагоги знайдуть відповіді на наступні питання:
  • компетентнісний підхід в освітньому процесі;
  • проєктна технологія та її реалізація в освітньому процесі;
  • критичне мислення: працюємо з інформацією;
  • модель 5Е: концепція реалізації в освітньому процесі;
  • інтелект-карти: переваги та методичні аспекти використання в
  • освітньому процесі;
  • можливості Всеукраїнської школи онлайн для організації дистанційного та змішаного навчання.
Завантажити посібник можна за покликанням:
https://osvita.ua/doc/files/news/885/88586/metodychni-rekomendacziyi.pdf

вівторок, 21 березня 2023 р.

Правильно сортуй сміття

 День весняного рівнодення!  🌅

20 березня Всесвітній день Землі!  🌏

21 березня – Всесвітній день лісів (World Forestry Day)🌳🌲🌳


Лише два рази в році, сонце виходить рівно на сході, а заходить рівно на заході, коли  довжина світлої пори доби дорівнює темній. Цей день вважають початком пробудження природи після зимового сезону.


Саме тому в цей день започатковано відзначення Всесвітнього дня Землі.


Відзначення Всесвітнього дня Землі закликає людей у ​​всьому світі зробити все можливе для захисту миру, краси та життя на землі.

Вже стало хорошою традицією цей день відзначати у шкільній бібліотеці. 

Учні молодшого шкільного віку Виноградівської ЗОШ І-ІІІст№3 ім Жігмонда Перені  теж долучилися  до відзначення Всесвітнього дня Землі. Вони вчилися правильно сортувати сміття і взяли активну участь в годині спілкування «Правильно сортуй сміття».


То ж пам'ятаймо! Ми не можемо прожити й дня, щоб не вплинути на навколишній світ. Те, що ми робимо, має значення!


Давайте любити планету, тому що її майбутнє в наших руках.


неділя, 19 березня 2023 р.

Нейронні мережі на допомогу

Нейронні мережі можуть знайти своє застосування в багатьох сферах життя. Вони вже активно використовуються в навчанні, монтажу відео та аудіоматеріалів, програмуванні, дизайну, фотографії та навіть у пошуку роботи. 

Якщо ця тема вас цікавить, зберігайте добірку:

вівторок, 14 березня 2023 р.

Альберт Ейнштейн

 (14.03.1879-18.04.1955).

У серці кожної проблеми є можливість.

Хто ніколи не робив помилок, той ніколи не пробував щось нове.

Єдиний розумний спосіб навчати людей - це надавати їм приклад.

Істина – це те, що витримує випробування досвідом.

Уява – це все. Це попередній показ майбутніх подій у житті.

Реальність - це ілюзія, хоч і дуже стійка.

Визначні особистості формуються не за допомогою красивих промов, а власною працею та її результатами.

Ви повинні вивчити правила гри. І тоді ви гратимете краще, ніж будь-хто ще.

Якщо безлад на столі означає безлад у голові, то що тоді означає порожній стіл?

Серед безладдя знайдіть простоту; серед розбрату знайдіть гармонію; у складності знайдіть можливість...

Навчайтеся вчора, живіть сьогодні, сподівайтеся на завтра. Головне - не припиняти запитувати... Ніколи не втрачайте священної допитливості.

Вся наука є ні чим іншим, як удосконаленням повсякденного мислення.

Досконалі кошти за неясних цілей - характерна ознака нашого часу.

Я народився і це все, що потрібно для щастя!

День волонтера. День Добровольців

Сьогодні, 14 березня, в Україні вшановують Добровольців — людей, які знайшли в собі сили відкласти своє звичне життя і стати на захист країни, «свого світу».
Це відчуття «свого світу» дуже цінне, оскільки допомагає людині знайти опору, визначеність та усвідомлення самого себе.
(Якщо вам колись доводилося спілкуватись з іноземцями про війну, а особливо про її початок, то ви могли помітити певні труднощі перекладу. Оскільки для нас добровольці і волонтери — це різні групи людей, з різними напрямками діяльності, а в англійській мові є лише одне слово volunteer)
Світ стає «своїм» тоді, коли ви докладаєте зусиль до його розбудови. Хоча не всі можуть будувати будинки, саджати сади чи розвивати бізнес, проте є й інші способи зробити світ своїм. І один з найбільш дієвих — волонтерство.
Робити свій внесок у спільну справу — це творити свій світ, знаходити своїх людей і власну індентичність. Адже, ми — це те, що ми робимо разом з іншими.
З огляду на це, зовсім не дивно, що чимало тих, хто волонтерили у 2014 році, у 2022 — взяли до рук зброю, а до волонтерства долучились ширші кола.
Тож сьогодні, у день українського добровольця, ми хочемо поділитись матеріалами до розмови про волонтерство (оскільки до офіційного дня волонтера — 5 грудня — ще задовго чекати) :)
Люди, які відкрили для себе цінність волонтерства, зможуть поділитись цим досвідом з підлітками, і підсвітити які переживання дає спільна дія задля спільної мети.
матеріалами #MemoryCraft: складанкою байрактара від Насті Горнічар і текстом від Валентини Мержиєвської.






понеділок, 13 березня 2023 р.

Про Дебальцево в книжках та фільмах

Чим далі, то все більше зявляється книг про події на Майдані та на Сході. Їх пишуть люди, які там побували та на власні очі бачили весь жах того, що відбувається. Дуже хочеться почитати, погортати, потримати в руках такі книги. А поки що, пропоную огляд нових книг про АТО, в яких розказано не тільки про гібридну війну на Донбасі, а й про переплетіння героїзму та зради, любові та ненависті, горя та радості, а також про багато-багато іншого

пʼятниця, 10 березня 2023 р.

Тарас Шевченко

Вебліографія корисних покликань для вчителів та бібліотечних працівників на допомогу при підготовці відзначення Тараса Шевченка