середа, 21 вересня 2022 р.

ПРО БІБЛІОТЕКУ



Друзі, хочу поділитися з вами цитатами, які знайшла у англомовному сегменті Інтернету. Про бібліотеку і бібліотекарів висловлюються наші сучасники: письменники, науковці, журналісти, діячі культури, інші відомі люди. У їх словах звучить любов, вдячність, розуміння місця і ролі бібліотек у сучасному світі та гаряча віра у важливість бібліотек.
Сьогодні, ми, бібліотекарі, як ніколи, дуже потребуємо такої підтримки. Вона надихає нас, спонукає до творчості, пошуку і упровадженню у бібліотечну діяльність нових можливостей, технологій, сервісів заради служіння на користь суспільства.

Отже, для того, щоб чудові англомовні висловлювання стали відомими серед співвітчизників, переклала їх українською.

ПРО БІБЛІОТЕКУ

Зіркова історія короля жахів Стівена Кінга

"Острів Дума"
Трудар-мільйонер дивом вижив у страшній аварії, але залишився калікою з понівеченою психікою. Едгар самотньо мешкає у великому домі на острові Дума в Мексиканській затоці біля узбережжя Флориди. Захоплення малюванням проявляє в ньому паранормальні здібності. Через його феноменальні картини в реальність починає втручатися незбагненна безжальна сила...

"Аутсайдер"
Тренер молодіжної бейсбольної команди, викладач англійської, чоловік та батько двох доньок. Усе це про Террі. Так, про таких кажуть «класний чувак», з таким усі хочуть дружити і такому не бояться позичити грошей. Так, Террі крутий. А ще — убивця. Це ж він вчинив ту моторошну наругу над нещасним одинадцятирічним хлопчиком? Так, він. Хто б міг подумати, Террі, хто б міг подумати… Поліція має усі докази. А Террі — залізобетонне алібі: на момент убивства він перебував у іншому місті. Та як людина може бути у двох місцях одночасно?
Що відбувається в містечку? Тут живе дещо жахливе. Те, що, напевно, може набувати людської подоби. Чи те, що нарешті скинуло з себе маску людини та почало свої криваві жнива…




понеділок, 19 вересня 2022 р.

Бібліотека на допомогу психологічній підтримці під час війни

Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне.

четвер, 15 вересня 2022 р.

Місячник шкільних бібліотек

ДНПБ України ім В. О. Сухомлинського НАПН України запрошує взяти участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!», що проходитиме 1–31 жовтня 2022 р. у межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

Для здійснення науково-методичного супроводу організації та проведення місячника фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України підготовлено методичні рекомендації та рекомендаційний бібліографічний список.


Рекомендації-2022

Рекомендаційний бібліографічний список

понеділок, 12 вересня 2022 р.

Мінна безпека. Квест. Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами....

В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.
Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.
Інтерактивна онлайн-книжка допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання маленьким українцям та їхнім батькам. Розміщені інформаційні плакати допоможуть ліпше запам'ятати, що потрібно робити у випадку, коли виявили міни, вибухонебезпечні чи підозрілі предмети.

Завантажити видання можна безкоштовно за посиланнями:

четвер, 8 вересня 2022 р.

«Талант, який дарує людям віру в любов» – до 160-річчя від дня народження О. Генрі

11 вересня — 160 років тому народився американський письменник О. Генрі, майстер короткого оповідання, що відрізняється тонким гумором і несподіваною розв’язкою. (Вільяма Сідні Портера) (1862-1910), американський прозаїк, новеліст.
Вільям Сідней Портер, відомий читачам усього світу як О. Генрі, — людина незвичайної долі. У в’язниці, засуджений за розтрату, Портер написав своє перше оповідання, відтоді й з’явився у світі письменник О. Генрі. Загадки, які криють у собі майже всі його новели (а їх 280),
пробуджують цікавість численних читачів понад 100 років. Та й саме життя письменника схоже на новели: з незвичайними пригодами, трагедіями і щасливим кінцем!

середа, 7 вересня 2022 р.

Коцюбинський Михайло (1864 - 1913)


7 вересня 1864 Михайло Коцюбинський народився у Вінниці. Батько його працював дрібним службовцем, пив, через що часто міняв роботу. Мати, Гликерія Максимівна Абаз, дуже любила сина, вкладала в нього всю душу.
1875 — 1876 Михайла віддали до початкової школи
1876 — 1880 Потім — навчався в духовному училищі у Шаргороді.
1881 Михайло Коцюбинський поїхав до Кам'янця-Подільського, маючи намір навчатися в університеті, але ця мрія не здійснилася.Родина Коцюбинських, яка певний час переїздила з місця на місце, повернулася у Вінницю. Через тяжке матеріальне становище сім'ї юнакові не вдалося продовжити освіту: мати осліпла, а згодом (1886 року) помер батько. Відповідальність за досить велику родину (4 чоловік) лягла на плечі Михайла.
1886–1889 Він дає приватні уроки і продовжує навчатися самостійно.
1884 Написав оповідання «Андрій Соловко, або Вченіє світ, а невченіє тьма». Цю першу спробу молодого автора було оцінено вельми скептично. Один із критиків радив початківцеві залишити цю справу. Проте присуд критиків не спинив творчого запалу Коцюбинського, він пише й далі, але твори до друку не подає.
1890 Львівський дитячий журнал «Дзвінок» опублікував його вірш «Наша хатка».
1898 Михайло Михайлович переїхав у Чернігів, прикипівши душею до цього придеснянського куточка. Спочатку займав посаду діловода при земській управі, тимчасово завідував столом народної освіти та редагував «Земский сборник Черниговской губернии».
1895 «Для загального добра»
1896 «Пе-коптьор»
1897 «Посол від чорного царя»
1898 «Відьма»
Вересні 1900 Влаштувався до міського статистичного бюро, де працював до 1911. В Чернігові зустрів Віру Устимівну Дейшу, закохався, і вона стала його дружиною — вірним другом та помічником. Тут виросли його діти — Юрій, Оксана, Ірина, Роман. Щотижня у будинку письменника збиралась літературна молодь міста. Сюди приходили такі відомі у майбутньому письменники і поети, як Василь Блакитний, Микола Вороний, Павло Тичина. Згодом Коцюбинський почав мандрувати. Він об'їздив майже всю Європу. На жаль, це був не лише потяг його душі, а й потреба лікуватися.
1901 «Дорогою ціною», оповідання «Лялечка»
1904 Коцюбинський написав і опублікував оповідання «Fata Morgana»
1906 — 1912 Крім другої частини «Fata morgana» М. Коцюбинський створює новели «Сміх», «Він іде» (1906), «Невідомий», «Intermezzo», «В дорозі» (1907), «Persona grata», «Як ми їздили до Криниці» (1908), «Дебют» (1909), «Сон», «Лист» (1911), «Подарунок на іменини», «Коні не винні», образки-етюди «Хвала життю!», «На острові» (1912), а також повість «Тіні забутих предків» (1911).
1911 — 1912 Написав там «Коні не винні» та «Подарунок на іменини». «Товариство прихильників української науки і штуки» призначило М. Коцюбинському довічну стипендію в розмірі 2000 крб. на рік, щоб він міг звільнитись зі служби. Проте письменник почував себе дедалі гірше. Його мучили астма і туберкульоз.
Час відлічував останні дні полум'яного життя. У лікарні Коцюбинський дізнається про смерть найкращого друга, композитора М. В. Лисенка (про їхню дружбу докладно розповідає Н. Шурова у книжці «Я весь був, як пісня»). Звістка про те, що десь у селі від голоду й хвороби, замучений глитаями, загинув талант, співець горя і селянських гірких сліз Архип Тесленко, мучиться хворобою Іван Франко, а у південних краях трагічно гине, не в силі перемогти недугу, мужнє серце Лесі Українки, що так глибоко його вразила.
Літо 1912 Художні нариси «Хвала життю!» й «На острові»
25 квітня 1913 Михайла Михайловича Коцюбинського не стало. Поховали письменника на Болдиній горі у Чернігові, улюбленому місці його щоденних прогулянок.

Перший клас, перша зустріч з бібліотекою

Навчання починається з першого дзвоника, а любов до читання з першої зустрічі з бібліотекою.

 Вперше потрапивши до шкільної бібліотеки, учні першого класу були в захваті від великої кількості різних книг і бажання всі їх погортати й почитати. 

Щоб залишилось відчуття захопленості та радості від зустрічі з храмом книг зав.шкільною бібліотекою провела для діток огляд найцікавіших дитячих видань, а класний керівник розповідала про правила поводження з книгами.

Перше знайомство стало для дітей джерелом приємних вражень, учні виявили бажання часто навідувати бібліотеку, адже тут їх чакає багато цікавинок.

Пригоди мумії Думмі

 До вашої уваги неймовірно дотепна серія книжок про пригоди мумії Думмі — найчитабельніша у євро­пейській дитячій літературі останнього десятиліття, яку написала відома нідерландська дитяча письменниця Тоска Ментен, яка і отримала за це неймовірну популярність та численні нагороди. За її мотивами знято одноймен­ний фільм і поставлено дитячий мюзикл. Переклад книжки вийшов у багатьох країнах світу.

понеділок, 5 вересня 2022 р.

Новітні застосунки на допомогу вчителям

 Для того, щоб зацікавити і захопити учня викладачу потрібно докласти чимало зусиль, знань та вмінь. Найкраще діти включаються до навчального процесу через інтерактивні гаджети та додатки. 

Залишаю тут зібрані навчальні відео для вчителів з використання новітніх застосунків.