середа, 19 грудня 2018 р.

Піготовка до ЗНО

«Prometheus»– це український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів. Мета проекту – безкоштовно надати найкращі навчальні можливості кожному громадянину України.

пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Увага! Нові книги.

 Нещодавно фонд шкільної бібліотеки поповнився новими сучасними українськими виданнями. Пропоную для ознайомлення огляд із серії "Життя видатних дітей". Переглядайте, вибирайте і приходьте читати.

середа, 21 листопада 2018 р.

Що буде якщо викурити пачку цигарок?

КУРІННЯ не для тих, хто бажає жити довго й щасливо. Імовірно, що кожна друга людина, яка протягом довгого часу палить, зрештою помре від наслідків куріння. Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявила: «Цигарка... це хитрий виріб, котрий, перш ніж убити, постачає в організм людини таку кількість нікотину, щоб тримати її в залежності все життя». 
Як куріння впливає на здоров'я людини? Що містить дим від цигарки?  Що ми вдихаємо із сигаретним димом? Ці та інші питання обговорювали учні 8 і 9 класу на

неділя, 18 листопада 2018 р.

Про толерантність в казках та дитячих книжечках


Дуже важливо навчити дитину з самого дитинства не засуджувати інших, вміти співчувати, бути толерантними, привити їй найкращі людські якості. Саме через казку в простій і зрозумілій формі можна донести школярам думку, що принципи толерантності - одні з основних прав і свобод людини. Толерантність проявляється тоді,

Що таке толерантність?

«Що таке толерантність?» - під таким гаслом відбулася година спілкування з учнями сьомих класів Виноградівської Зош І-ІІІст.№3 ім. Ж.Перені 
Мета заходу: зосередити увагу учасників на основних аспектах толерантності,  виявити основні риси толерантності, дати об'єктивну інформацію.

Власні ручки роблять модні штучки

... Насправді, з досить простих 
матеріалів можна творити дива. А диво-вироби зроблені руками наймолодших школярів потім довго будуть тішити і милувати батьків. 
Саме під гаслом "Власні ручки роблять модні штучки" першокласники робили осінні аплікації




четвер, 11 жовтня 2018 р.

Як народжується мультфільм?

 «Немає абстрактного учня. Мистецтво й майстерність навчання і виховання полягає в тому, щоб розкривати сили й можливості кожної дитини, дати їй радість успіху в розумовій праці...»
«Сто порад учителю» В.Сухомлинський
Для дитини віра в дива – це, перш за все, віра у себе. Для того й дано кожному дитинство, щоб вірити у дива, мріяти про чарівні світи, де життя сповнене невтомних пригод, небезпек, випробувань. Коли хочеться трохи магії, найкращими помічниками стають книжки та мультфільми. Щоб подвоїти ефект, потрібно спочатку прочитати книжку, а потім переглянути екранізацію. В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»  учні 10 класу, які досі вірять у дива, поринули в  чарівний світ створення

вівторок, 9 жовтня 2018 р.

Казки Школи під Голубим Небом

"Я поведу вас, діти, в гарну країну..." 
Василь Сухомлинський. 

Людина починається з країни дитинства. Вона, як ріка, що бере початок з чистих джерел. А як треба жити в цій країні? Відповіді на це питання спробували знайти учні 4 х класів ЗОШ №3 у творах вчителя добра і краси, великого письменника і педагога Василя Олександровича Сухомлинського на уроці видатних особистостей у 

понеділок, 8 жовтня 2018 р.

Літературна подорож казками Василя Сухомлинського

Я вас прошу, зробіть все можливе,
Щоб в маленькій дитячій душі
Зберегти її крихітне диво
І чарівні незримі світи...
© Огнєва Інелла
Казка приходить до кожного з нас у дитинстві. І тому дуже важлива перша зустріч дитини з казкою, книгою, з бібліотекою. На зустріч з казкою та бібліотекою завітали учні 1Б класу. Затамувавши подих дітки слухали

четвер, 4 жовтня 2018 р.

"Камера! Мотор! Знімаємо! "

 Ти талановитий і креативний.
Ти вмієш знімати відео і готовий знімати відеоролики.
Ти любиш читати книжки і готовий про них розповідати.
Тоді тобі саме час проявити себе.
Стань популярним.
Досить блукати.
Приходь в бібліотеку.
Зніми відеофільм на своєму телефоні, або на мобільному пристрої на довільну тему.
Змонтуй і оброби (до 5 хвилин, MP4, HD, 16:9, до 2GB).
Надішли на електронну адресу шкільної бібліотеки або завантаж на флешку та принеси в шкільну бібліотеку.
Кращі фільми, будуть

середа, 3 жовтня 2018 р.

Історія успіху Біла Гейтса крізь призму вчень В.О.Сухомлинського

"Найточніший метод і прийоми виховання будуть порожніми, 
якщо вони не приведуть до того, щоб людина подивилася
 на саму себе, замислилася над власною долею?" 
  В. Сухомлинський

     Найважливіша проблема людини була і залишається - досягнення успіху в тій чи іншій сфері діяльності. Для учнів шкільного віку успіх проявляється в навчальних досягненнях. 

понеділок, 24 вересня 2018 р.

Оновлена бібліотека Нової української школи

Вчорашні дитсадівці потроху звикають до школи. Якщо раніше вони тільки гралися то зараз їм важко дається сидіння за партами. І саме тут стає в нагоді шкільна бібліотека. Зроблено

День МИРУ!


Потрібен мир – тобі й мені

І всім на світі дітям!

Не тільки вранці навесні

 Нехай нам сонце світить.
Потрібен мир, трава в росі,
Усміхнений нащадок.
Потрібен мир усім-усім,
Отриманий у спадок. 

четвер, 13 вересня 2018 р.

Як навчальний рік почнеш, так його і проведеш.


Для шкільної бібліотеки розпочався навчальний рік приємним сюрпризом: поповненням книжкового фонду сучасною українською літературою. Щиру подяку висловлює адміністрація та педагогічний колектив школи видавництву Грані-Т за благодійну акцію та Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського за книги, подаровані нашим вихованцям. Окреме спасибі

четвер, 23 серпня 2018 р.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»


До 100-річчя з дня народження В. О. Сухомлинського
У 2014 році за ініціативи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України  та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України  в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек із 1 до 31 жовтня щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).
Цьогорічний Всеукраїнський місячник присвячений  100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, вченого зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинського й проходитиме під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини».
Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського НАПН України  підготовлено методичні рекомендації, які  стануть у пригоді  шкільним бібліотекарям  під час підготовки та проведення заходів.
Запрошуємо  шкільних бібліотекарів, представників обласних державних адміністрацій, органів управління освітою, директорів закладів загальної середньої освіти, методистів з бібліотечних фондів, громадські організації взяти участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек.
Інформацію про проведені заходи (фоторепортажі, статті, сценарії, вірші, презентації, буктрейлери) відповідно до заявленої тематики  надсилати до 20 листопада 2018 року на електронну адресу metodist08@i.ua.

неділя, 19 серпня 2018 р.

Оплата праці бібліотечних працівників закладів освіти

 Шкільні бібліотекарі: все про оплату праці станом на 20.07.2021

Інтернет видання Заробітна плата станом на 09.05.2018

інформує:
Оплата праці бібліотечних працівників закладів освіти
Автор: Л.А.Поперечна, завідувач сектору відділу наукового і прикладного бібліотекознавства ДНПБ України ім. В.О.Сухомлинського
Формування штатів бібліотек закладів освіти здійснюється з урахуванням Методичних рекомендацій з питань порядку формування штатів загальноосвітніх навчально-виховних закладів, розроблених

середа, 15 серпня 2018 р.

Креативна шкільна бібліотека

Останнім часом в Інтернет мережі з'являються тези, про те що шкільні бібліотеки застаріли, наскрізь просякли пилом і стають не потрібними. Саме так. В такому варіанті вони нікому не потрібні. 
Сучасна школа, як і сучасний учень потребують оновлення бібліотечного простору з новими бібліотечними послугами. Щоб створити такий простір потрібно прикласти немало зусиль і зробити абсолютне перезавантаження шкільної бібліотеки щоб підготувати її до нового навчального року.





В шкільній бібліотеці стало стильно, просторо і легко.

Це цільний простір, розділений на декілька зон: 
"RELAX-ЗОНА" приваблює своїм затишком: тут можна почитати художню літературу і попрацювати з довідковою літературою. Поряд з зручними кріслами стелажі з книгами та столик. А якщо захочеться порухатись, то можна пограти в ТВІСТЕР, Все функціонально, красиво и яскраво.
В куточку "BOOK-LOKÁCIO" так і хочеться зануритися в світ дитячих книжок
А "ІНТЕЛЕКТ-ПОРТАЛ" з двома комп'ютерами підключеними до мережі Інтернет розширює пошук необхідної інформації.

Маленька бібліотека за кордоном

м.Вийп,  Угорщина






вівторок, 14 серпня 2018 р.

Ігри в бібліотеці

До першого дзвоника  три тижні, залишилися останні штрихи і шкільна бібліотека буде готова до нового навчального року. На дітей очікує сюрприз.  Від тепер в шкільній книгозбірні на перерві можна буде погратися прямо на підлозі. 
ТВІСТЕР  чекає!



понеділок, 9 липня 2018 р.

В очікуванні зачарованих поглядів юних користувачів.

 Літо. 
Канікули. 
Вчителі і учні відпочивають, а в бібліотеці йде повним ходом підготовка до нового навчального року. 
На черзі - підлога...
Поряд з новими стелажами і комп'ютерною зоною стара обшарпана і сіра підлога привертала до себе увагу своєю неохайністю. Заходячи до бібліотеки виникало бажання що-небудь зробити з старою підлогою і хочеться її якось оновити. 
Отримавши дозвіл не обмежувати себе традиційними матеріалами, а проявити креативність і створити своє, унікальне покриття, яке буде родзинкою школи стане одним з визначальних деталей приміщення і вигідно і гармонійно впишеться в загальний вигляд бібліотеки, я приступила до творчості.  А поки... робота йде повним ходом.

субота, 26 травня 2018 р.

Прощання з шкільною бібліотекою.

Закінчився навчальний рік. Пролунав останній дзвоник і в шкільній бібліотеці.  Підручники прийняті, залишилося порахувати, звірити і розставити по місцях, щоб з нового навчального року їх знову змогли взяти для навчання учні школи. Але це вже не стосується випускників. Учні одинадцятого випускного класу, традиційно, востаннє завітали до  шкільної бібліотеки, щоб попрощатися і проспівати урочисту прощальну пісню.  Для того щоб не забувати про бібліотеку і приємно згадувати про час проведений в книгозбірні,  кожен випускник отримав в подарунок книгу.  Щасливої ВАМ дороги і успіхів в дорослому житті!

вівторок, 15 травня 2018 р.

Книги – найкращі подарунки для бібліотеки


 Кажуть, що книга - це найкращий подарунок. Якщо мова йде про подарунок для бібліотеки - це дійсно так, адже фонди книгозбірні вже давно потребують оновлення сучасними українськими книгами.
Дарування книг бібліотекам – це дуже давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фондів.
Днями фонд шкільної бібліотеки поповнився новими

четвер, 10 травня 2018 р.

Несподіваний подарунок для мами від бібліотеки


 Вітання для мами - гарний подарунок. А коли цей подарунок від бібліотеки - це подвійний несподіваний подарунок.
На святкуванні Дня Матері учні четвертих класів урочисто вручили батькам в комплекті "Подарунок для мами" - читацькі квитки. Завдяки  подарунковим квиткам

неділя, 29 квітня 2018 р.

Той квітень не забудемо ніколи

26 квітня з нагоди 32-річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Центральній районній бібліотеці  для учнів 8 класу Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 імені Жігмонда Переніс проведено годину пам’яті «Той квітень не забудемо ніколи…»

Хочеш в Німеччину та Швейцарію? Це просто.

Умови конкурсу читців 2018 року
До участі у конкурсі запрошується молодь віком від 12 до 21 років.
На переможців очікують такі призи:

четвер, 26 квітня 2018 р.

"Весняні зустрічі у бібліотеці" пізнавально-оглядова екскурсія

Перша подорож до дитячої бібліотеки для малечі -  це завжди  щось нове,  цікаве й неймовірно захоплююче. Маленькі читачі, учні 2 класу Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 імені Жігмонда Перені, вперше

четвер, 19 квітня 2018 р.

Нові книги

A Nagyszőlősi 3. Számú Perényi Zsigmond Középiskola könyvtára szépirodalmi és ifjúsági könyvekkel gazdagodott. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani az értékes könyvekért a Nagyszőlősi Római Katolikus Plébániának.




субота, 14 квітня 2018 р.

І знову навчання.

5 квітня завідуюча шкільною бібліотекою взяла участь в черговому семінарі-тренінгу  для бібліотекарів. Навчання проводилися  завдяки Центру підтримки угорської культури, Товариства  угорських бібліотекарів Закарпаття спільно із Національною бібліотекою ім.Сечені (Угорщина), Благодійного фонду «Бетлем Габор Алап» на тему:  «Інноваційні форми та методи  в бібліотечній роботі». Тренерами були Врауконе Лукач Ілона науковець (обласна бібліотека ім. Моріц Жігмонда – Ніредьгаза), Гастоні Еніка (обласна бібліотека ім. Моріц Жігмонда – Ніредьгаза). Надзвичайно цікаві  консультації і слайдові презентації, підготовлені працівниками обласної бібліотеки ім. Моріц Жігмонда,  допомогли працівникам бібліотек Закарпаття вивчити європейський досвід роботи біблотек, підвищити професійну майстерність.

неділя, 8 квітня 2018 р.

Витрачаю свій час для того, щоб заощадити ваш


Українська мова
Шифрування
Діти знаходять відомі прислів’я, крилаті вислови, назви популярних фільмів та зашифровують їх за допомогою антонімів. Тоді зачитують їх, а однокласники намагаються відгадати оригінал.

Власний словник
Запропонуйте дітям створити тлумачні словники за специфічною лексикою певної групи людей. Наприклад, футбольних фанатів чи екоактивістів. Нехай учні дотримуються норм оформлення словників при створенні власних. А потім діти можуть перевірити, чи знають їхні однокласники ту лексику, яку вони вибрали.

Зумер, краш, стенити: що насправді означають модні підліткові словечка?
Розбір соцмереж
Дописи відомих людей у соцмережах ви можете використовувати як зразки текстів для роботи на уроках. Наприклад, разом із дітьми виправляти у них помилки. Або знаходити діалекти, специфічну лексику чи крилаті вислови.
Також ці дописи можна використовувати для визначення частин мови, членів речення, створення схем до складних речень.

Українська та зарубіжна література
Інтерв’ю з героєм
Запропонуйте кільком учням класу перевтілитися у героїв твору, який ви вивчаєте. Всі інші учні будуть інтерв’юерами. Влаштуйте щось типу пресконференції, де учні зможуть поставити запитання конкретному герою.
Дозвольте дітям йти не лише чітко за сюжетом, але й роздумувати про особисті почуття героїв, покладаючись на їхні характеристики від автора.

Рецензія до книги
Кожен учень може уявити себе близьким другом автора, якому письменник першому надіслав свій твір. Діти мають написати лист-відповідь із критикою. Нехай учні висловлюють власні думки та враження, пишуть про те, що їм не подобається та дають поради письменнику. Усе це має бути сформульовано так, щоб відчувалась приязнь та близька дружба між героями.

Старі часописи допомагають вчителям: 5 історій з української літератури
Зміна сюжету
Об’єднайте дітей у групи та запропонуйте їм змінити сюжет прочитаного твору. Нехай вони вигадають нового персонажа та створять власну кінцівку за його участі. Діти можуть також написати діалог між наявним персонажем твору та новим. І розіграти його перед класом.

Гортайте далі і отримаєте веб-список з посиланнями на сторінки сайтів, де можна прочитати онлайн, або завантажити потрібну книгу

середа, 28 березня 2018 р.

"Книга – невичерпне джерело виховання особистості в педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського"

Учні ЗОШ І-ІІІ ст №3 ім.Жігмонда Перені відвідали міську бібліотеку з якими проведено годину спілкування «Василь Сухомлинський – дітям», під час якої школярі ознайомилися з біографією та творами талановитого педагога, здійснили заочну подорож творами Василя Сухомлинського. 

пʼятниця, 23 березня 2018 р.

Структура книги

Кожен із вас багато разів тримав у руках книжку, але мало хто замислювався над тим, з яких частин вона складається, для чого потрібний той чи інший елемент і як, узявши до рук книгу, ще не знаючи її змісту, не читаючи ні сторінки, можна визначити

четвер, 22 березня 2018 р.

”Очі, наче тракторні фари” - коли читаєш цю книжку

Читаючи книгу «Тореадори з Васюківки» непомітно для себе потрапляєш на її сторінки і видається, що все це відбувається з тобою. Цей твір розповідає про захоплення наших однолітків і про їх життя, про вірну дружбу, про відданість ліпших друзів. Ява і Павлуша – справжні шибайголови, постійно щось вигадують. Та у вирішальні моменти

середа, 21 березня 2018 р.

пʼятниця, 16 березня 2018 р.

Mit kíván a Magyar Nemzet: Legyen béke, szabadság és egyetértés

14 березня з нагоди 170 – річниці угорської Революції 
 та визвольної боротьби1848 – 1849 рр.   з учнями сьомого класу  Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 імені Жігмонда Перені проведено традиційний урок пам’яті «Mit kíván a Magyar Nemzet: Legyen béke, szabadság és egyetértés»

КУДИ ПІТИ ВЧИТИСЯ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

неділя, 4 березня 2018 р.

Нетрадиційний урок угорської літератури

Нетрадиційний урок угорської літератури проведено з учнями 4-А класу.
  На свіжому повітрі на першому уроці в день коли випав перший сніжок дітки інсценували твір Мор Йокаі. Головні герої Зріні Ілона та жителі Мукачівського замку стійко

Сашко Дерманський "Чудове Чудовисько"

     У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про дивну пару Соню й Чу яка аж ніяк не вписується у традиційну казкову заборону «не дружити з чудовиськами» (пам’ятаємо, всі казкові персонажі мусять остерігатися «страшних» звірів – вовків, драконів, ведмедів, зрештою, чудовиськ), тоді як мультик дозволяє цю заборону порушити, всього-на-всього перетворивши «страшне» на «кумедне», «смішне» чи попросту «миле».

Буду я навчатись мови золотої

    Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення. Щоб уберегти мови від вимирання, за пропозицією держав-членів ЮНЕСКО було проголошено Міжнародний день рідної мови, який вперше відсвяткували 21 лютого 2000 року в Парижі.   

четвер, 22 лютого 2018 р.

Україна в моєму серці

Указом Президента України 20 лютого встановлено Днем Героїв Небесної Сотні. В цей день ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, та вшановуємо подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права людини, європейське майбутнє України.
Вшановуючи пам'ять героїв з учнями старших класів проведено інформаційно-просвітницький виховний захід «Вшановуємо подвиг героїв Небесної Сотні».





Подвиг Героїв Небесної Сотні назавжди залишаться у пам’яті і нинішнього, і прийдешніх поколінь, як героїчна самопожертва за єдність і незалежність України.

понеділок, 29 січня 2018 р.

Літературні читання

  26 січня в шкільній бібліотеці Виноградівської ЗОШ І-ІІІст № 3 ім. Жігмонда Перені для учнів 4- х класів проводились літературні читання з нагоди 110- річчя від дня народження видатного

понеділок, 22 січня 2018 р.

Вчимося і обмінюємось досвідом

Для чого шкільному бібліотекарю брати участь в проектній діяльності? Що таке проектна діяльність? З яких основних етапів складається проектна робота? Ці та інші питання вивчали бібліотечні працівники шкільних бібліотек Виноградівського району на тренінгу, який відбувся 18 грудня на базі Виноградівської ЗОШ І-ІІІст. №3 ім. Жігмонда Перені.
Запрошений тренер –

пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Бібліотек@ - територія інтерактивної взаємодії

Нові книжкові стелажі, отримані в рамках проекту "Az oktatás minőségének fejlesztése és optimizálása" за фінансової підтримки Bethlen Gábor Alap та Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség (KMPSZ), створили особливий затишок в шкільній бібліотеці.  Дитячі видання вдало розмістилися на спеціальних поличках з "карманчиками". Діткам стало набагато зручніше переглядати і вибирати книжки. Зараз кожна перерва

четвер, 11 січня 2018 р.

Ювіляри січня


Один з видатних французьких письменників XIX століття Анрі Бейль творив під псевдонімом Фредеріка Стендаля (Стендаль - назва німецького міста, у якому народився відомий німецький мистецтвознавець XVIII століття Вінкельман).
   Стендаль народився 23 січня 1783 року в Греноблі, у родині багатого адвоката. Мати хлопчика рано померла, батько не переймався вихованням сина, довіривши його

середа, 10 січня 2018 р.

Ювіляри січня

Шарль Перро народився в Парижі в багатій сім'ї, його батьком був відомий юрист П'єр Перро, а матір'ю Пакетт Ле Клерк. Його брат Клод Перро теж був відомий у Франції як архітектор східної частини замку Лувр, яка була побудована між 1665 і 1680 рр. Шарль навчався у

"Гаряча" послуга шкільної бібліотеки

  
 Шкільна бібліотека Виноградівської ЗОШ І-ІІІст. №3 ім. Жігмонда Перені запровадила нову "гарячу" послугу для учнів старших класів - ДОПОМОГА ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В ПРОБНОМУ ЗНО.
Наразі учні старших класів, які бажають перевірити свої знання за допомогою участі в пробному ЗНО, можуть скористатися новою послугою, а саме