Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.
Аудгільд Сульберґ. Хто проти суперкрутих: повість. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. — 208с.
Книгу норвезької письменниці Аудгільд Сульберґ «Хто проти суперкрутих» варто читати, коли у котрий раз почуваєшся катастрофічно невпевненим у собі, або ж коли терміново потрібен кількагодинний релакс над чтивом, яке за цей час «проковтнеш» від початку до кінця. Врешті-решт, «Хто проти суперкрутих» варто розгорнути бодай з тою метою, щоб дізнатися, що навіть у холодній Норвегії з її нордичним типом краси люди-альбіноси, на жаль, піддаються жорстокій дискримінації.
Дванадцятилітня Анне Беа — головна героїня книги — худенька дівчинка-альбіноска, яка вважає себе потворою. У цьому її «переконала» трійця дівчат-крутелиць із її класу, що не пропускає можливості поглумитися над нетиповою зовнішністю Анне. А оскільки інші учні школи, яку відвідує Анне, ставляться до дівчини байдуже, Анне переконала себе, що це жалість та відраза до її «дивацтва».
«Я не зовсім альбіноска, — говорить про себе героїня. — Маю лише вроджений частковий альбінізм. Я маю руки-ноги, чую, можу розмовляти й ходити. Я не товста, не карлик і не гігант, не маю жахітливих шрамів на півобличчя. У мене навіть груди почали рости. Я не найгірший варіант…»
Чи не єдиною людиною, з якою абсолютно відверто можна поговорити «по душам» є друг Анне Нільс. І, як ви напевно здогадалися, Нільс далеко не найпопулярніший хлопець у школі. Як два мінуси стають плюсами, так і ці два герої-невдахи вступають у, на перший погляд, нерівну боротьбу з суперкрутими. «То буде криваве побоїще», — коротко резюмує початок сутички Анне.
Книгу Аудгільд Сульберґ «Хто проти суперкрутих» класифікують як художню літературу для підлітків. Водночас я б рекомендувала її прочитати і тим, у кого тільки-тільки минув юнацький вік, і тим, хто давним-давно з ним розпрощався. Легко та без зайвих депресивних відтінків ця книга розповідає про середньостатистичні підліткові будні з усіма їхніми підводними човнами, про які батьки навіть не здогадуються.
Повість «Хто проти суперкрутих» — це однозначно книга для усієї сім’ї, яку без червонінь діти можуть передавати батькам, а дорослі своїм чадам. Дискримінація серед підлітків, перша дружба та перше кохання, відносини між батьками та дітьми, — Аудгільд Сульберґ невимушено та цікаво, без непотрібної деталізації описує ці теми на сторінках книги. По закінченні у вас точно не залишиться враження, що прочитали чергову сторі із притворно-солодким щасливим кінцем.
Аудгільд Сульберґ. Таємниця суперкрутих. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. — 208с. - Сульберґ А. Аудгільд
Здавалося б, життя Анне Беа складається якнайкраще: тепер у неї є коханий, з яким вона виступає у найкращому музичному гурті школи. Та виявляється, мати коханого – не така вже й проста справа. А тут ще й нова учениця Наталія, яка з’являється у їхньому класі, несподівано стає суперницею Анне Беа. Вам нізащо не здогадатися, кого тепер називатимуть Новим Суперстервом! Та й чи справді Наталія така мила й добра, як видається на перший погляд? Все з’ясується на загадковому безлюдному острові, куди сьомі класи вирушають у мандрівку, щоб відсвяткувати завершення молодшої школи.
Це четверта, заключна книжка про суперкрутих, у якій спробуємо довідатися їхню таємницю. Гайда з нами!
Аудгільд Сульберґ. Привиди проти суперкрутих: повість. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. — 208с.
Анне Беа тепер не впізнати! Дівчинка значно посміливішала, відколи ми бачилися з нею востаннє: вона тепер співає у гурті і навіть наважується поїхати у шкільну поїздку в гори. У цій мандрівці і її друзі, і суперкруті з вищої касти спізнають нові пригоди і більше дізнаються одне про одного. Їм доведеться розгадувати таємницю привида, що видає моторошні звуки, а вночі блукає коридорами колишнього закинутого готелю. Ох, такі страхіття вам і не снилися! Тим часом Анне Беа несподівано для себе стане учасницею любовного трикутника, з якого теж непросто виплутатися.
Книги отримані в рамках проекту "Бібліотечні дива, або територія інтерактивної взаємодії". Проект реалізується в рамках Програми Active Citizens Ukraine Британської ради в Україні та у партнерстві з ГО "Молодіжний центр розвитку Міст".
Виноградівська ЗОШ І-ІІІст. №3 ім Жігмонда Перені є учасником проекту "Школа осередок соціальної згуртованості і стійкості в громаді"
Немає коментарів:
Дописати коментар