Якщо в книзі є допитливі діти і комп’ютер з надможливостями, діти обов’язково будуть використовувати можливості комп’ютера для дослідження Космосу і іноді потрапляти в халепи і щонайменше раз на книжку рятувати Всесвіт від поганців чи самих себе. Цю серію від звичайних пригод у космосі з зеленими інопланетянами, голосними вибухами космічних кораблів і іншими славнозвісними космічними принадами відрізняє Стівен Гокінг. Всі наукові факти у книзі відповідають дійсності.
Є багато наукових вставок, які писали справжні науковці простою зрозумілою мовою, фотографії планет, супутників, машин, галактик, космічних скупчень (не все одразу, а там і тоді, коли цього вимагає сюжет). Ерік – сюжетний провідник цінності науки та відповідальності науковців за винаходи. Він погоджується з батьками Джорджа про те, що ми маємо піклуватися про нашу планету, і пропонує використовувати сучасні технічні засоби, а перед тим, як почати розповідати Джорджу про науку, пропонує дати отаку клятву: “Клянусь використовувати наукові знання на користь людству. Обіцяю, що в пошуках істини не завдам шкоди жодній людині. Намагаючись поглибити свої знання про чудеса довкола на, я буду мужнім та обачним. Обіцяю не користати з наукових знань задля особистої вигоди й не ділитися ними з тими, хто хоче знищити чудову планету, на якій ми живемо”.
Головний герой серії – хлопчик Джордж. Його батьки дуже завзяті поборники екології, вони самостійно вирощують і готують їжу, намагаються не користуватися електрикою. Звісно, вони не бачать жодної причини купувати комп’ютер Джорджеві, якого цікавить космос. На щастя, поруч поселяється науковець-космолог Ерік з родиною, донькою Енні та дружиною. Ерік майже повна протилежність батьків Джорджа – він займається наукою, дозволяє доньці їсти й пити різні не дуже зорові речі, в нього є комп’ютер – особливий надзвичайний експериментальний комп’ютер Космос, який вміє будувати портали в космос! Енні вміє користуватися – чи краще сказати домовлятися – з Космосом. Вона мрійниця, фантазерка і шукач пригод. Джордж та Енні, як і живі діти, зустрічаються з соціальними проблемами – буллінгом, травлею у соцмережах, першою закоханістю. Ті методи протистояння, які використовують книжкові герої, можуть допомогти в реальному житті (навіть якщо дитина буде пропускати всі наукові вставки, вона може знайти щось цікаве для себе)
Серію книг про Джорджа отримала шкільна бібліотека в рамках проекту "Бібліотечні дива, або територія інтерактивної взаємодії". Проект реалізовано в 2021р в рамках Програми Active Citizens Ukraine Британської ради в Україні та у партнерстві з ГО "Молодіжний центр розвитку Міст". Виноградівська ЗОШ І-ІІІст. №3 ім Жігмонда Перені є учасником проекту "Школа осередок соціальної згуртованості і стійкості в громаді"
Немає коментарів:
Дописати коментар