пʼятниця, 21 січня 2022 р.

День соборності України

З метою виховання національної свідомості i людської гiдностi, поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини у шкільній бібліотеці 20-21 січня з учнями проведено інформаційні години до Дня соборності України.
  В ході заходів учні переглядали виставку інформаційних матеріалів, які 


знайомлять користувачів бібліотеки з історією побудови української, соборної держави та славетних синів українського народу, що відроджували українську державу.  

Про те, як все відбувалося насправді  з ідеями соборності та її значення в житті сучасної України учні дізналися з фільму "День Соборності: як об’єдналися дві частини України. На засвоєння отриманої інформації створювали плакати "Україна єдина!" 
Наймолодші користувачі бібліотеки створили перший проєкт мультфільм "Кольорова Україна".



ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
22 січня виповнюється 103 роки відтоді, як на Софіївській площі в Києві було проголошено про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. 


Для українського народу, віками позбавленого власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами ця проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною. Тож соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність. Цій знаменній події передували тяжкі випробування.
 Це був час становлення української державності на фоні драматичних подій у Європі…
Акт злуки – урочисте проголошення Директорією акта про об'єднання Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу 22 січня 1919 р. в Києві.
Внаслідок розвалу Австро-Угорщини на зхідно-українських землях 1 листопада 1918 постала нова держава – ЗУНР. Під тиском широких народних мас, що прагнули об'єднання з "Великою Україною", в умовах розв'язаної поляками інтервенції Українська національна рада ЗУНР, її найвища законодавча влада, доручила своєму урядові – Державному секретаріату ЗУНР – вжити необхідних заходів для возз'єднання всіх українських земель в єдиній державі. 1 грудня 1918 у Фастові було укладено "передвступний" договір між УНР і ЗУНР про наступну Злуку обох республік в одну велику державу.
3 січня 1919 Українська національна рада ЗУНР у Станіславі (нині м. Івано-Франківськ) затвердила "передвступний" договір між ЗУНР і УНР і прийняла ухвалу про злуку.
22 січня 1919 р. Директорія УНР з приводу визначної події видала Універсал, яким оповістила про утворення єдиної незалежної УНР. В урочистій обстановці у цей день в Києві на Софійському майдані було проголошено Акт злуки.
Акт злуки одностайно схвалено 23 січня 1919 Трудовим конгресом України. Назву ЗУНР було замінено на "Західна область Української Народної Республіки" (ЗОУНР), якій забезпечувалася територіальна автономія.
Враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) Української держави Указом Президента України 22 січня установлено як День Соборності України.


Веб-довідка: інформаційні матеріали https://old.uinp.gov.ua/news/22-sichnya-den-sobornosti-ukraini-informatsiini-materiali

Немає коментарів:

Дописати коментар