вівторок, 31 жовтня 2017 р.

Місячник шкільних бібліотек 2017

ПЛАН
проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
«Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»
в шкільній бібліотеці Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст..№3 ім Жігмонда Перені. 2017р


з/п
Дата
Назва заходу
Місце проведення
Категорія
1
2
3
4
5
1.
жовтень
Акція «Шкільна бібліотека – нова домівка для твоєї книги»
Шкільна бібліотека

2.
жовтень
Акція зі збору макулатури «Подаруй книзі нове життя»
Шкільна бібліотека

3.
жовтень
Розгорнута книжкова виставка «Обери здоровя, обери життя»
Шкільна бібліотека

4.
жовтень
Створення віртуальної сторінки «Місячник шкільної бібліотеки 2017»
Блог шкільної бібліотеки

5.
жовтень
Буккросинг «Література як мікстура»
Шкільна бібліотека

6.
02-03.10. 2017
Відкриття місячника.
Зустріч з першокласниками
Екскурсія до шкільної бібліотеки «Що можна робити в бібліотеці»
Шкільна бібліотека
Перші класи
7.
9-10.10.
2017
Відеоподорож учнів групи продовженого дня «Ми поведемо тебе за маршрутами здоров'я!»
Шкільна бібліотека

Групи продовженого дня
8.
09.10.2017
Бібліо-відеомандри про безпеку, закони, право
Шкільна бібліотека
Учні старших класів
9.
15.10.2017
Бібліопрогулянка «Про здоровя дбай і про справу не забувай» підготовка робіт до виставки-конкурсу «Золота осінь»
Екскурсія на кінну ферму «Селід»
Учні 6 класу

 13,20,27.
10.2017
Цикл дискусійних годин: «Тату та пірсинг – за чи проти?», «Енергетичні напої ЗА чи ПРОТИ?» з презентаціями, відеопереглядами та майстер-класом безпечного натільного живопису.
Шкільна бібліотека
Учні середнього шкільного віку
10.
27.10. 2017
Підведення підсумків місячника. Складання творчого звіту.
Бібліотека



З 2008 року за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) започатковано щорічне проведення Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Міністерство освіти і науки України в 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів, гіподинамія, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, ранній початок статевого життя, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя.
Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я, розвитку культури здоров’я.
До пошуку ефективних шляхів розв’язання проблеми соціального здоров’я молоді долучаються й шкільні бібліотеки. Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’язберігаючої компетентності учнів.
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.
У школі навчають не тільки читати, писати, мислити. У школі навчають жити. Добре, міцне здоров'я учнів - дуже важлива умова життєрадісного світосприймання, оптимізму, готовності долати труднощі. 
Що можна робити в бібліотеці?
Місячник шкільних бібліотек бібліотечний заклад Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. Жигмонда Перені розпочав з наймолодших потенційних користувачів бібліотеки провівши екскурсію першокласників до будинку де живуть книги. Що можна робити в бібліотеці і як навчитись брати книги для читання, які цікаві події відбуваються в бібліотеці між книжковими полицями, для кого бібліотека -- для людей чи для книг і багато інших питань-відповідей отримали першокласники завітавши в шкільну бібліотеку.  Перегортаючи сторінки дитячих книжок малюки отримали море позитивних вражень. на завершення залюбки дивилися мультфільм "Грицева шкільна наука" про правила поводження з підручниками.
 Відеоподорож учнів групи продовженого дня
Ми поведемо тебе за маршрутами здоров'я! 1) Хранитель Здоров'я №1- фізична активність. 2) Хранитель Здоров'я № 2 - гігієна. 3) Хранитель Здоров'я № 3 - раціональне харчування. 4) Хранитель Здоров'я № 4 - безпечна поведінка. 5) Хранитель Здоров'я №5 - вміння відпочивати. 6) Хранитель Здоров'я №6 - гармонія зі світом і собою. 7) Хранитель Здоров'я №7 - профілактична медицина. Здоровий спосіб життя - запорука щасливого і благополучного життя. https://www.youtube.com/watch?v=E-u6ext-Zog
З учнями 6 класу організовано бібліопрогулянку на кінну ферму «Селід»під час якої учні створювали осінні композиції  до виставки-конкурсу «Золота осінь»
Тату та пірсинг – за чи проти?
 Молодість. Найпрекрасніша пора нашого життя. В цей час юнаки та дівчата намагаються пізнати щось «новеньке», здивувати друзів, однокласників виділитися на тлі своїх друзів, подруг, довести свою неповторність,  підкреслити своє «Я».  У наш час існує багато різновидів, і способів (як багатьом здається) покращити позицію своєї особистості. Одним із них є татуювання.
    На жаль молоді  люди не замислюються про негативні наслідки, до яких може привести недбале ставлення до власного здоров’я. Багато людей, які зробили татуювання, згодом починають жаліти про свій вчинок. Можливо людина просто «переросла» своє татуювання. Може бути, що власники деяких великих компаній не приймають на роботу людей, які мають татуювання, навіть якщо вони мають хороші професійні якості.  І найголовніше – це захворювання, які передаються через кров, і які можна дістати під час нанесення татуювання. Людині, яка вирішить позбутися свого татуювання, доведеться шліфувати шкіру, різати її лазером. Такі маніпуляції безслідно не проходять. На шкірі після видалення малюнка залишаються рубці. Саме для обговорення проблемної теми, в рамках Місячника шкільних бібліотек  «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» завідуюча шкільною бібліотекою спільно з вчителем  "Основи здоровя" та з організували та провели для учнів 8 класу нетрадиційний урок здоров'я у формі диспуту "Тату і пірсинг – за чи проти?". На початку учні отримали вичерпну інформацію про наслідки тату та пірсінгу, демонструвалися презентація на тему: "Татуювання і пірсинг" та документальний фільм "Вбивча краса". 
Учасники обговорювали вплив тату на здоров’я. Чому декому подобаються татуювання? Як тату вплине на твою репутацію? Чи тобі завжди подобатимуться твої тату? Яку користь принесе це? 
Навіщо і чи варто робити татуювання?  Таким запитанням – роздумом  завершився захід в шкільній бібліотеці...  І сподіваємося, що проінформована молодь зробить розумні висновки.
  Як альтернатива продемонстровано майстер-клас безпечного натільного живопису використовуючи натуральну хну. Зробивши собі тимчасове татуювання ви зможете трохи "побути" зі своєю мрією. Від звичайних татуювань вони відрізняються насамперед технікою виконання. Малюнок може зберігатися від декількох днів до року. Тимчасові татуювання можна умовно поділити на  два види – хною і біотатуювання. Хну вже кілька століть використовують для нанесення малюнків на тіло і для фарбування волосся. Татуювання хною тримається не більше одного місяця.
Біотату – це візерунки блискітками або фарбами, яке тримається на шкірі за допомогою спеціального нешкідливого клею. Такі татуювання швидко обсипаються або стираються.
Ще існує такий варіант тимчасового татуювання, як перебивні малюнки. Такі малюнки багатьом знайомі ще з дитинства – перевів малюнок з картинки на шкіру і милуйся. Правда, милуватися таким "татуюванням" доводилося не більше доби. Потім малюнок починає злазити шматками, залишаючи після себе нагадування у вигляді барвистих цяток, прилиплих до шкіри.
Деякі тимчасові татуювання наносяться на шкіру за допомогою різних маркерів (РИС.8). Вони тримаються всього кілька днів. Їх наносять без допомоги голок, тому ризик розвитку інфекції набагато скорочується, але залишається небезпека алергійних реакцій. Змити таке тату можна спеціальною рідиною.
На багато краще за якістю картинка, виконана в техніці аерографії. За допомогою трафаретів на тіло наноситься спеціальна фарба. Вона не токсична і практично не шкідлива. Аерографічний малюнок не вбирається в шкіру, тому і тримається, на жаль, дуже не довго – від двох до шести днів. Зате виглядає зовсім як справжня татушка і ідеально підходить для прикраси тіла на невеликий термін.
Не менш емоційною і інформативною була дискусія про «Енергетичні напої ЗА чи ПРОТИ?». Учні самостійно готували презентації, які потім жваво обговорювали. На завершення демонструвався відеоролик про вплив кока-коли на організм протягом години після вживання цього продукту. Діти мали можливість ознайомитися матеріалами розгорнутої книжкової виставки «Обери здоровя, обери життя».
Правила дорожнього руху: коли ти пішохід, пасажир, велосипедист.
Знати і дотримуватися правил дорожнього руху повинна кожна дитина  ще до того, як вона самостійне вийде на вулицю - це допоможе їй безпечно ходити вулицями і дорогами наших міст і сіл, а водіїв автотранспорту позбавити багатьох неприємностей. Учні вчили, повторювали і запам’ятовували  правила дорожнього руху.З метою формування в учнів засад здорового способу життя, вмінню протистояти спокусам, які чекатимуть на неї в дорослому житті, вихованню відповідальності за свою поведінку, готовність робити свідомий вибір і разом з тим нести відповідальність за свій вибір для учнів старших класів в шкільній бібліотеці організовано «Бібліо-відеомандри про безпеку, закони, право».
Здоров'я - то найбільше багатство людини. Без здоров'я людина не може бути щасливою. Воно потрібне всім, щоби радіти й насолоджуватися життям. Здоров'я залежить від того, як ти поводишся, що їси, як дотримуєшся режиму дня, як навчаєшся, як умієш товаришувати. Недарма в народі кажуть: здоров'я треба вміти берегти, бо його не купиш ні за які гроші.

Немає коментарів:

Дописати коментар