пʼятниця, 7 жовтня 2022 р.

Що і як шукати в Інтернеті

Найпростіше знайти інформацію, якщо відома адреса потріб­ного ресурсу. Однак досить часто така адреса невідома. Тоді вико­ристовують спеціальні сайти пошукові системи.

Пошукова система це сайт, який дає змогу відшукати потріб­ний інформаційний ресурс у веб-просторі за темами (спорт, книги, нові фільми, музика, погода тощо) або ключовими словами. Напри­клад: Google (google.ua), Nigma (nigma.ru), Мета (meta.ua) тощо.

Слід зазначити, що результатом пошуку в пошукових системах є зазвичай посилання на певний Інтернет-ресурс, за якими можна окремо переглянути потрібну інформацію.

Пошукові системи автоматично (без участі людей) систематизу­ють і класифікують посилання на інформаційні ресурси в Інтернеті методом аналізу змісту сайтів спеціальними програмами.

Пошук за ключовими словами

Для ефективного пошуку потрібно визначити ключові слова.

Ключове слово це слово в тексті, яке в сукупності з іншими ключовими словами складає текст. Під терміном «ключові слова» в цьому випадку розуміють набір слів, словосполучень або фраз, які максимально відображають суть матеріалу.

            У результаті дістанемо список посилань на сайти, які мають шу­кану інформацію. Тепер достатньо вибрати одне з них або декілька для порівняння.

Під час пошуку система розглядає корені слів, тому результати пошуку можуть містити слова у відмінках і в різному порядку. Не розглядаються введені користувачем прийменники.

Щоб знайти ресурс, який містить фразу дослівно, її треба взяти в лапки.

Щоб виключити з результатів пошуку певне слово, досить у ряд­ку пошуку вписати його і поставити перед ним знак «-».

Правила розширеного пошуку в конкретній пошуковій системі описані в її довідковій службі.

Отже, головний принцип пошуку інформації на веб-серверах полягає у використанні тем (розділів, категорій) пошукових систем (спорт, музика, погода, фільми, освіта, політика тощо); ключових слів чи повної назви об'єкта пошуку.

Якщо ви знайшли на одній з веб-сторінок потрібні вам відомос­ті, то пошук можна вважати завершеним. Якщо потрібний мате­ріал не знайдений, то можна змінити ключові слова та виконати повторний пошук.

Пошук можна виконувати з використанням різних пошукових систем.

Алгоритм організації пошуку

1. Визначити ключові слова або словосполучення, за якими буде здійснюватись пошук.

2. Відкрити у вікні браузера веб-сторінку пошукової системи.

3. Ввести ключові слова або словосполучення в поле пошуку на сторінці пошукової системи.

4. Вибрати кнопку Пошук або натиснути клавішу Enter.

5. Переглянути перелік знайдених посилань на сайти.

6. Якщо потрібних відомостей не знайдено, то слід уточнити клю­чові слова та виконати повторний пошук у цій чи іншій пошу­ковій системі.

Слід мати на увазі, що за виконання пошуку в різних пошуко­вих системах результати можуть виявляться різними.

Аналіз матеріалів, знайдених в Інтернеті

Деякі відомості, знайдені в мережі Інтернет, можуть виявити­ся не актуальними та недостовірними. В Інтернеті люди вислов­люють власні думки, погляди, інформацію, яка ніким не переві­ряється. Тому слід критично ставитися до знайденої інформації, зокрема перевіряти дату розміщення матеріалу, наявність відомостей про автора, узгодженість отриманої інформації з вашими знаннями.

В Інтернеті є багато корисного, але є й певна небезпека. Існують певні правила, дотримання яких дасть змогу безпечно користува­тись ресурсами мережі Інтернет.

Правила Інтернет-безпеки та Інтернет-етики для дітей і підлітків

1. Ніколи не надавайте особистої інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

2. Якщо на деякій веб-сторінці ви побачите текст образливого змісту або такий, що вас бентежить, не намагайтеся розібрати­ся в цьому самостійно, зверніться до батьків або вчителів.

3. Деякі веб-сторінки можуть містити посилання на файли, про­грами сумнівного вмісту. Тому не варто захоплюватися «блу­канням» веб-сторінками.


Якщо вас не влаштувала дана інформація, тоді переходьте за покликанням 
http://mediadriver.online/shukaj-i-znahod-yak-probigti-marafon-razom-iz-google/shukaj-i-znahod-yak-probigti-marafon-razom-iz-google/

 

Немає коментарів:

Дописати коментар