четвер, 9 вересня 2021 р.

Показники бібліотечної статистики

Досить часто при аналізі роботи потрібно визначити ЧИТАНІСТЬ, ВІДВІДУВАНІСТЬ, ОБЕРТАНІСТЬ КНИЖКОВОГО ФОНДУ, КНИГОЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ....  

Залишаю тут підказку.

ЧИТАНІСТЬ (Ч) – середнє число книг, виданих одному читачу в рік, вираховується шляхом ділення кількості виданих за рік книг (В) на число читачів, зареєстрованих за рік (А). Показник характеризує інтенсивність читання:

Ч = В : А
Середній показник читання в бібліотеці - 17-22.
ВІДВІДУВАНІСТЬ (Вд.) – середня кількість відвідувань, що приходиться на одного читача в рік. Вираховується шляхом ділення числа відвідувань за рік (Вд.) на число читачів (А). Показник характеризує активність відвідування читачами бібліотеки:
Вд = Вд : А
СЕРЕДНЄ ДЕННЕ ВІДВІДУВАННЯ (СДВ) – середнє число відвідувань абонемента або читальної зали за день. Вираховується за допомогою ділення числа відвідувань за рік (Вд) на число робочих днів в рік (Д). Показник характеризує використання абонемента або читальної зали, навантаження бібліотечних працівників:
СДВ = Вд : Д
ОБЕРТАНІСТЬ КНИЖКОВОГО ФОНДУ (Об) – середнє число видач, яке приходиться на одиницю фонда. Вираховується шляхом ділення кількості книговидач за рік (В) на кількість книг, брошур, журналів та ін. документів, які є на кінець року (Ф). Показник обертаності характеризує ступінь використання книжкового фонду:
Об = В : Ф
Середній показник обертаності - 3-1,4
КНИГОЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ (К) – середня кількість книг, що приходиться на одного зареєстрованого читача. Вираховується шляхом ділення кількості книг, що є в бібліотеці на кінець року (Ф), на число зареєстрованих читачів (А). Показник книгозабезпеченості характеризує величину книжкового фонду по відношенню до числа читачів, тобто його достатність:
К = Ф : А
Книгозабезпеченість в 8-10 - 12 книг

Немає коментарів:

Дописати коментар