В шкільній бібліотеці з метою формування правової свідомості, системи правових уявлень і переконань у школярів, прищеплення учням поваги до прав і свобод людини, забезпечення знання й виконання ними законів, підвищення рівня правової культури учнів, попередження асоціальних проявів серед неповнолітніх та проведення Всеукраїнського Тижня права відбудеться ряд просвітницьких заходів:
04.12.2017 презентація виставки"Ваше право знати"
05.12.2017 перегляд і обговорення документального фільму "Ромська мрія"
07.12.2017 презентація "Конвенція прав дитини", перегляд відеороликів по праву
08.12.2017 участь в відкритому уроці
4 грудня 1950 р. Генеральна Асамблея запропонувала всім державам та зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня День прав людини і посилити свої зусилля в цій сфері. Цей день знаменує прийняття Загальної декларації прав людини в 1948 р., беручи до уваги, що Декларація є важливим кроком вперед на шляху людського прогресу і пов инна заслуговувати на увагу у всіх державах.
Щороку 10 грудня міжнародне співтовариство відзначає День прав людини. Саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини.
- Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права»
- Загальна декларацiя прав людини
- Про Міжнародний день прав людини
- Методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей
- Основні міжнародно-правові акти про права людини
- Права людини починаються з прав дитини
- Попередження насильства в сім'ї
- Знай свої права!
- З досвіду проведення Всеукраїнського тижня права у школі"
- Дев’ять коротких проектів для учнів 1-9 класів середньої школи
- методичні розробки заходів якими можна скористатися при підготовці і проведення Тижня права.
На Декларації ґрунтується значна кількість міжнародних договорів з прав людини, які мають обов’язкову юридичну силу і розвиток норм у сфері прав людини у всьому світі. У ній закріплено загальне визнання того, що основні права і основоположні свободи внутрішньо властиві всім людям, є невід’ємними для кожної людини і однаковою мірою застосовні до кожного, і що кожна людина народжується вільною і рівною у своїй гідності і правах. Положення Загальної декларації прав людини стали підваленою понад 80 міжнародних договорів і декларацій з прав людини, величезної кількості регіональних конвенцій з прав людини, національних законів про права людини і конституцій держав.
Успішне здійснення Загальної декларації привело до вступу в силу в 1976 році Міжнародного пакту про цивільні і політичні права і Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права. У них закріплено такі “повсякденні” права, як право на життя, на рівність перед законом, на вільне вираження думок, на працю, на соціальне забезпечення і на освіту. У сукупності з Загальною декларацією ці пакти складають Міжнародний білль про права людини.
Немає коментарів:
Дописати коментар