Книга-ювіляр "Острів скарбів"
🏝️«О́стрів скарбі́в» (англ. «Treasure Island») — роман шотландського письменника Роберта Луїса Стівенсона.
⛵️ Вперше був надрукований в 1881 і 1882 роках дитячим журналом «Young Folks».
🏝️Окремою книгою вийшов у 1883 році. Спочатку роман називався «Корабельний кухар», але пізніше автор змінив назву.
✍️«Дитинство моє, щиро кажучи, було безрадісне. Жар, марення, безсоння, тяжкі дні, нескінченні ночі», — згадує про себе письменник.
⛵️ Щоб якось розважитись, хлопчик обкладав своє ліжко іграшками і придумував різноманітні ігри.
🏝️Любов до ігор Стівенсон зберіг на все життя.
⛵️ Коли книга вийшла друком уперше, вона була з присвятою:
«Містеру Л. О.» — з приміткою, що «смак і фантазія» Л. О. допомогли авторові у написанні роману.
🏝️Читачі подумали, що це критик, а виявилося — хлопчик, Ллойд Осборн, пасинок Стівенсона.
⛵️ Улітку 1881 року хворому Ллойду лікар категорично заборонив декілька днів вставати з ліжка. Рухливій дитині це було дуже важко витримати.
🏝️Роберт Льюїс Стівенсон, котрий дуже любив свого пасинка, вирішив гратися з ним так, щоб хлопчик дотримувався лікарняного режиму. ⛵️ Одного разу Стівенсон намалював карту острова й показав її Ллойду. «Як називається ця земля?» — запитав хлопчик.
«Острів скарбів», — одразу ж відповів автор, не підозрюючи, що з цієї хвилини він розпочав створювати свій знаменитий роман. 🏝️Кожного дня родина збиралася за столом, щоб послухати нові захоплюючі розділи майбутньої книги.
⛵️ Члени сім'ї Стівенсона не були пасивними слухачами: вони вига-дували нові пригоди, підказували імена героїв та назви місцевостей.
А Ллойд був першим критиком і редактором «Острова Скарбів».
🏝️Сам автор підтверджував особливість створення свого найвідомішого пригодницького роману:
✍️«Коли я спрямував погляд на карту свого Острова, то серед вигаданих лісів заворушилися герої моєї майбутньої книги. Загорілі особи і їх блискуча зброя були видимі з найнесподіваніших місць. Вони снували туди й сюди, боролися й шукали скарб на декількох квадратних дюймах щільного паперу...».
⛵️ Перші читачі роману були переконані, що це справжній острів, і навіть вимагали від автора оприлюднити його координати, що є свідченням потужного таланту митця, який зумів бути таким переконливим у вигаданій реальності пригодницького роману. 🏝️Це й не дивно, адже описаний Стівенсоном Острів Скарбів дуже схожий на острів Хувентуд.
Він розташований на відстані 70 км від Куби і раніше називався Пінос. Напевно, Стівенсон використовував легенди про піратів, які дуже часто відвідували острів — адже цілих 300 років Пінос був притулком для джентльменів удачі (так раніше називали піратів).
⛵️ Восьма з книг, Стівенсона, що побачили світ, принесла своєму творцеві перший справжній успіх. Ніяких сентиментів, ніяких моралей, тільки мужність і рішучість, чесність і гідність.
🏝️Своїм героям Стівенсон подарував те, чого так прагнув сам: енергію і свободу, можливість діяти не оглядаючись на тисячу умовностей. Почасти тому «Островом Скарбів» зачитувалися навіть в манірній вікторіанській Англії не тільки юні джентльмени, але і їх статечні батьки.
Так що там, сам прем’єр-міністр Гладстон, і той не міг відірватися від роману ніч безперервно.
⛵️ Вже понад сто років дорослі і діти з рівним завзяттям приймають правила гри: одноногий пірат, чорна мітка, скрип матч, солоний вітер, «Піастри! Піастри! »🦜🏴☠️
😉То ж пориньте у справжні пригоди!🏴☠️
🏃♀️🏃♂️Мерщій до бібліотеки по книгу!📚
Джерело https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02r4EgwK7cgggctAEtR5sJon1jtWy5UtrJtyZHVy2Vch7YmkzmLkXJGzBvUeW84Bbtl&id=100064997612242
Немає коментарів:
Дописати коментар