понеділок, 30 січня 2023 р.

День безпечного Інтернету

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.

Пропоную веб-список посилань на допомогу педагогам та бібліотекарям для проведення заходів до Дня безпечного Інтернету.

 ✅  Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті ➡️  https://info-pereni.blogspot.com/2021/03/blog-post_69.html

✅Матеріали про безпеку та інтернет від Міністерства цифрової трансформації
➡️ https://thedigital.gov.ua/projects/onlinesafety

✅Про кібербулінг для підлітків ➡️ https://ukraine.learningpassport.unicef.org/#/course/39/item/293 

✅ Пройти гру до Дня безпечного інтернету можна за посиланням ➡️ http://game.cedem.org.ua/

 ✅ Найжахливіший день ➡️ https://youtu.be/CmD5TzdTbF4

 ✅Ігри ➡️ https://www.educ.com.ua/biblioteka/den-bezpeki-v-interneti-materiali.html

✅«Дізнавайся!» –  анімаційний серіал для учнів початкової школи про безпеку в інтернеті ➡️ https://ukraine.learningpassport.unicef.org/#/course/82/item/884 

✅ ІнфоМікс "Інформаційна безпека дітей під час війни і не тільки....➡️ тільки…" http://www.pearltrees.com/bibzoippo/tree/id62919761

✅ Приватність дитини в інтернеті ➡️ https://info-pereni.blogspot.com/2023/01/blog-post_66.html

✅ Інформаційне повідомлення "Спам та ланцюгові повідомлення" ➡️ https://info-pereni.blogspot.com/2022/10/blog-post_6.html

✅ гра "Медіазнайко" ➡️ https://info-pereni.blogspot.com/2017/11/blog-post_25.html

✅ Матеріали для оформлення ➡️https://pin.it/2Qj61j3

Ознайомитись із електронними інструктивно-методичними рекомендаціями щодо проведення Дня безпечного Інтернету у закладах освіти можна у розділі“IKT (інформаційно-комунікаційні технології)”,  а саме:

Рекомендації підготовлені Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Академією педагогічних наук України, Координатором проєктів ОБСЄ в Україні.

Рекомендуємо учасникам освітнього процесу ознайомитися з добіркою корисних освітніх матеріалів:

Дізнатися як зробити свій гаджет безпечним для використання та що робити, якщо хтось зв’язується з тобою, а ти цього не хочеш. Відповіді на ці та інші питання з онлайн-безпеки можна знайти у симуляторі “Онлайн-безпека для дітей”.

Як створити безпечний пароль і захистити свою приватність у мережі, розібратися, хто такий булер чи кібербулер, чому не варто реагувати на тролінг та як розпізнати онлайн-шахрая допоможе симулятор “Онлайн-безпека для підлітків”.

Знайомити дитину з правилами безпеки в інтернеті потрібно змалку. Тому батькам варто бути обізнаними з усіма “підводними каменями” мережі. Навчіться розмовляти з дітьми про приватність і захист в інтернеті, небажані контакти тощо. Симулятор “Онлайн-безпека для батьків” допоможе дізнатися, з якими проблемами стикаються діти онлайн та які базові правила допоможуть малечі почуватися безпечно в інтернеті.

Безпека дітей в інтернеті — це відповідальність не лише батьків, а й учителів. Дізнайтеся, як покращити свої цифрові навички та провести безпечний онлайн-урок. Навчіться розпізнавати загрози, з якими учні найчастіше стикаються в інтернеті, наприклад, кібербулінг та грумінг. Усе це та навіть більше знайдете в симуляторі “Онлайн-безпека для освітян”.

Дітям і молодим людям віком до 18 років радимо ознайомитися з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі “Дізнайся про свої права в цифровому середовищі”.

Більше про День безпечного Інтернету на вебсайті Центру кращого Інтернету за лінком https://betterinternetcentre.org



День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.


Немає коментарів:

Дописати коментар